Aktualności

17 października 2019

Drodzy Maturzyści,
Już po raz szósty studenci i doktoranci WMiI UMK zapraszają na bezpłatny kurs przygotowujący do matury z matematyki. Oferujemy zajęcia na obu poziomach: podstawowym i rozszerzonym. Zapisy na kurs przyjmujemy do 31.10.2019 przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 06.11.2019 o godzinie 18:00 w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu (ul. Chopina 12/18).
Zapraszamy!  Details

15 października 2019

W ramach Seminarium Wydziału Matematyki i Informatyki UMK dr Krzysztof Leśniak wygłosi wykład pt. Niekontraktywne iterowane układy funkcyjne. Seminarium odbędzie się w środę 30.10.2019 w Auli WMiI (godzina rozpoczęcia 10:15). Serdecznie Zapraszamy!
  Details

14 października 2019

Uprzejmie informujemy, że immatrykulacja studentów I roku studiów niestacjonarnych Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się 19 października 2019 roku (sobota) o godzinie 13:00 w sali S9 Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, ul. Chopina 12/18 w Toruniu.
Wcześniej tego samego dnia (tj. 19 października) o godzinie 10:30 w sali S3 odbędzie się spotkanie organizacyjne z dr Bartoszem Ziemkiewiczem - kierownikiem Niestacjonarnych Studiów Informatyki. Obecność na immatrykulacji i spotkaniu organizacyjnym jest obowiązkowa.
W dniach 18-19 października prosimy zgłaszać się do Dziekanatu Wydziału Matematyki i Informatyki (pokój D221 na I piętrze) w celu załatwienia formalności administracyjnych (m.in. odbiór legitymacji).
Dziekanat będzie czynny:
- 18 października (piątek) od 11:00 do 15:00
- 19 października (sobota) od 10:00 do 13:00  Details

10 października 2019

Od dzisiaj uruchomiony został pierwszy nabór wniosków na dofinansowanie staży i wyjazdów konferencyjnych w ramach drugiej edycji programu PROM - międzynarodowej wymiany stypendialnej doktorantów i kadry akademickiej na UMK (patrz www.prom.fizyka.umk.pl).  Details

8 października 2019

Studenci naszego Wydziału zdobyli aż dwa granty MNiSW "Najlepsi z najlepszych! 4.0". Dofinansowanie w kwocie 55 650,00 PLN otrzymał projekt pn. Udział wybitnie uzdolnionych studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu w międzynarodowych konkursach matematycznych, zaś 15 225,00 PLN - projekt Rozwój wybitnych studentów informatyki WMiI UMK poprzez udział w międzynarodowych konkursach programistycznych. Gratulujemy!  Details

4 października 2019

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 27 września 2019 r. zmarła dr Adela Świątek.  Details

2 października 2019

Tytuł Najlepszego Studenta Wydziału otrzymał Kamil Dunst (I rok studiów II stopnia na kierunku matematyka, specjalność matematyka teoretyczna), zaś tytuł Najlepszego Absolwenta Wydziału: mgr Marcin Maćkiewicz (II rok studiów II stopnia na kierunku matematyka, specjalność matematyka teoretyczna).
Zespół studentów naszego Wydziału otrzymał wyróżnienie Senatu UMK za osiągnięcie znaczącej pozycji w konkurencji międzynarodowej w roku akademickim 2018/2019 i rozsławianie tym samym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zespół pracował w składzie:
Kamil Dunst (I rok studiów II stopnia na kierunku matematyka, specjalność matematyka teoretyczna),
Władysław Klinikowski (II rok studiów II stopnia na kierunku matematyka, specjalność matematyka teoretyczna),
Patrycja Tkaczuk (II rok studiów I stopnia na kierunku matematyka stosowana),
Karolina Wojtyniak (III rok studiów I stopnia na kierunku matematyka, specjalność matematyka w ekonomii i finansach).

Gratulujemy!  Details

6 września 2019

W powołanym przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego zespole  doradczym, który oceni wnioski o stypendium ministra dla studentów i wybitnych młodych naukowców jest dr hab. Grzegorz Bobiński. Gratulujemy! Powołanie obowiązuje od 30 sierpnia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.  Details

HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl