Blogi Blogi

Powrót

Wyniki konkursu na "Najlepszą aplikację mobilną stworzoną w ramach pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej"

Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników na uroczyste podsumowanie konkursu na "Najlepszą aplikację mobilną stworzoną w ramach pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej"

W środę 18.01.2017 o godzinie 10:15 w sali konferencyjnej WMiI UMK.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych technologiami mobilnymi oraz oczywiście uczestników konkursu.

W programie przewidzieliśmy wystąpienia zaproszonych gości, którzy opowiedzą Państwu o różnych aspektach związanych z technologiami mobilnymi. Wystąpienia będą krótkimi (20 minutowymi wykładami), o następującej tematyce:

1) Trendy rozwojowe na polskim rynku usług mobilnych. 
Karol Polasik. Wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej, Prezes Zarządu w informatycznej firmie VOBACOM sp. z o.o., w której jako Dyrektor ds. Rozwoju odpowiedzialny jest m.in. za sferę innowacji (B+R) i strategię spółki. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na UMK w Toruniu, ukończył również podyplomowe studia Menedżerskie, a także z zakresu Psychologii w Zarządzaniu oraz Coaching w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Prawo Handlowe na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. 

Od początku swojej drogi zawodowej związany z informatyką i nowoczesnymi technologiami (ICT). W obrębie jego zainteresowań jest współpraca świata nauki z biznesem, łączenie potencjału pomysłów, wiedzy i rozwiązań technicznych wywodzących się ze środowiska naukowego z biznesem mogącym wdrożyć je na rynek. Zaangażowany się w pracę Komitetu Monitorującego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach RPO 2014-2020.

2) Kontekst jest królem - Aplikacja, niczym superbohater, powinna pojawiać się i rozwiązywać problem we właściwym momencie. Jeden błąd w zrozumieniu kontekstu może zrazić użytkownika na zawsze, więc warto dokładnie przemyśleć swoje ruchy.
Michał Olszewski. Projektant User Experience ze szczególnym zamiłowaniem do badań użyteczności. Od 4 lat projektuje doświadczenia użytkowników desktopowych i mobilnych Allegro.

3) Rozwój współczesnych technologii - wrażenia z CES 2017
Krystian Kozerawski. Bloger technologiczny, piszący przede wszystkim o Apple. MacUser od stycznia 2007 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał tutaj, na MyApple. Przez lata prowadził bloga mackozer.pl. Od marca 2013 roku pisze znowu na MyApple, którego jest redaktorem naczelnym.

Wydarzenie zakończy się ogłoszeniem oficjalnych wyników konkursu oraz wręczeniem nagród ufundowanych przez Fundację, Vobacom oraz Centrum Komputerowe Tryton.

Fundacja Rozwoju Informatyki