Blogi Blogi

Braincode 2016

BrainCode to nie jest zwykły hackathon, to wydarzenie, o którym się nie zapomina! Czas tworzenia nowych projektów, poznawania nowych ludzi, miejsce gdzie możesz dać upust pokładom wyobraźni oraz możliwość wspólnego stworzenia czegoś innowacyjnego!
 
To jedyny w Polsce 24 godzinny hackathon odbywający się w pięciu miastach jednocześnie: w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Toruniu oraz Wrocławiu. Organizowany przez allegro.tech we współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce skierowany jest zarówno do nowicjuszy jak i do profesjonalistów.
 
Lubisz programować i realizować swoje pomysły, ale brak Ci specjalistycznej wiedzy i czasu? A może brak Ci zespołu z którym mógłbyś coś “zakodować”?
BrainCode 2016 to idealne miejsce dla Ciebie, by bez ograniczeń i bez względu na technologie zrealizować swoje plany! Jedynym limitem jest czas – masz dobę!
 
Aplikacje i narzędzia stworzone podczas wydarzenia będą miały szansę wypłynąć na szerokie wody dzięki dodatkowej wiedzy biznesowo- technicznej, którą allegro.tech zapewni podczas trwania hackathonu.
 
Na miejscu gwarantowana cała masa dobrej zabawy oraz networking z niesamowicie kreatywnymi ludzmi. Nie zabraknie również biegania z nerfgunem i objadania się pizzą :)
 
Nie możesz przegapić takiej okazji! Zbieraj pomysły i do dzieła! Widzimy się w Toruniu, Chopina 12/18 na Wydziale Matematyki i Informatyki!
 
Widzimy się 18 marca!

Koło matematyczne

Koło Matematyczne w Zespole Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu
Dnia 29.09.2015 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy Fundacją Rozwoju Informatyki a Zespołem Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, na mocy którego Fundacja Rozwoju Informatki prowadzić będzie w roku szkolnym 2015/16 na terenie Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu koło matematyczne.
 
Koło matematyczne zostanie poprowadzone przez Panią dr Joannę Karłowską-Pik.

Szkolenie Microsoft Azure

Dziękujemy za udział w szkoleniu prowadzonym wspólnie z firmą Microsoft.
Dnia 13 czerwca 2015 roku zostało przeprowadzone na Wydziale szkolenie z technologii Microsoft Azure.
 
Warsztaty poprowadzi Łukasz Szulc, Microsoft Student Partner na WFAIIS UMK. Pasjonat technologi Microsoft.
 
Uczestnikom i prowadzącemu serdecznie dziękujemy.

Nagroda FRI w Programowaniu Zespołowym

Niezwykle miło nam poinformować, że Fundacja Rozwoju Informatyki ufundowała nagrodę w finałach Programowania Zespołowego 2014/2015.
 
Nagroda zostanie przyznana w kategorii "Zespół mający największy wkład w Rozwój Informatyki". Oceny zespołów w tej kategorii dokona jury konkursowe.
 
Zobacz: Informacje o prezentacjach

BrainCode Mobi

W piątek 13 marca 2015r. wystartuje druga edycja hackathonu BrainCode Mobi przygotowana przez Grupę Allegro przy współpracy z najlepszymi uczelniami w Polsce. Ta edycja będzie wyjątkowa, ponieważ odbywać się będzie jednocześnie w czterech miastach: Krakowie, Poznaniu, Toruniu, oraz Warszawie.
Już za miesiąc sprawdzimy czy w 24 godziny maksymalnie czteroosobowe zespoły są w stanie zbudować ciekawą i innowacyjną aplikację mobilną. Spotykamy się w piątek, 13 marca o godzinie 16:00. Po rejestracji uczestników i krótkim wprowadzeniu rozpoczniemy kodowanie, które zakończy się w sobotę o godzinie 17:00. Jury rozpocznie wówczas ocenę projektów. Imprezę zakończymy podsumowaniem oraz nagrodzeniem najlepszych pomysłów. W Toruniu hackaton odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK, ul. Chopina 12/18.
 
 
 
Zespoły zmierzą się w dwóch kategoriach: Kategoria Zakres Open Stworzenie dowolnej aplikacji w oparciu o SDK danej platformy mobilnej Allegro Stworzenie w oparciu o API serwisu Allegro.pl aplikacji na dowolną platformę mobilną Uczestnicy będą pracować w maksymalnie 4-osobowych zespołach, które uformują się na miejscu wydarzenia po prezentacji pomysłów uczestników. Na drugą edycję BrainCode Mobi zapraszamy wszystkich zainteresowanych tworzeniem aplikacji mobilnych: zarówno studentów rozpoczynających swoją przygodę z technologiami mobilnymi, jak i osoby, które na co dzień, zawodowo czy hobbystycznie, zajmują się podobnymi zagadnieniami: developerów, testerów i projektantów UX. Wiedza i zabawa Poza samym konkursem w piątek równolegle planujemy otwarte warsztaty. Będzie można zapoznać się z zaawansowanymi zagadnieniami dotyczącymi tworzenia aplikacji dla wybranych platform mobilnych oraz poznać inne ciekawe technologie. Na miejscu będzie można spotkać specjalistów od technologii mobilnych i backendowych z Grupy Allegro, koderów na wszystkie platformy mobilne, speców z branży, koleżanki i kolegów po fachu. Dla uczestników przewidzieliśmy w trakcie trwania imprezy gry oraz krótkie konkursy. Na zespoły, które wykonają oraz zaprezentują najlepsze rozwiązania czekają atrakcyjne nagrody. Chętni?
 
Zarejestrujcie się już dziś! Udział w wydarzeniu jest darmowy, a zapisy potrwają do 6 marca lub do wyczerpania limitu miejsc przypadających na lokalizację. WAŻNE: Wszystkim, którzy zapiszą się do 26 lutego włącznie gwarantujemy koszulki w wybranych rozmiarach! Regulamin, harmonogram oraz pozostałe informacje znajdziecie na stronie http://braincode.mobi.
— 5 Items per Page
Wyświetlanie 11 - 15 z 17 rezultatów.