Seminarium:

Seminarium Zakładu Lingwistyki Matematycznej i Teorii Współbieżności odbywa się
co drugi wtorek (na zmianę z Seminarium Informatycznym)
o godzinie 12.15 w sali PM3 (lub w pokoju E309).

Najbliższe seminarium:

3.10.2017, godz. 12.30 (PM3)

• Anna Gogolińska / Łukasz Mikulski - Kolorowane sieci Petriego - wprowadzenie na przykładzie modelu dostępu do pamięci

Inne aktualności:

Skład osobowy

Zakład Lingwistyki Matematycznej i Teorii Współbieżności

dr Kamila Barylska
dr Anna Gogolińska
dr Łukasz Mikulski
dr Marcin Piątkowski

Nagrody i granty

Nagrody:

• Nagroda zespołowa III stopnia JM Rektora UMK w roku 2005 (zespół w składzie E.Ochmański, B.Klunder, J.Pieckowska, K.Stawikowska).
  • Nagroda indywdualna IV stopnia JM Rektora UMK w roku 2008 za wyróżniającą się rozprawę doktorską dla K.Stawikowskiej.
  • Nagroda zespołowa III stopnia JM Rektora UMK w roku 2009 (zespół w składzie E.Ochmański, B.Klunder, K. Barylska, Ł. Mikulski, M. Piątkowski).
  • Nagroda zespołowa III stopnia JM Rektora UMK w roku 2014 (zespół w składzie Ł. Mikulski, K. Barylska, M. Piątkowski).
  • Stypendium JM Rektora UMK w roku 2017 za wysoko punktowaną publikację naukową An extension of the taxonomy of persistent and nonviolent steps dla Ł. Mikulskiego.
  • Nagroda zespołowa II stopnia JM Rektora UMK w roku 2017 (zespół w składzie Ł. Mikulski, K. Barylska, M. Piątkowski).

Granty realizowane aktualnie:

• Grant studencki w ramach projektu Najlepsi z Najlepszych 2.0, opiekun zespołu Łukasz Mikulski.

Granty zrealizowane:

• Grant zespołowy NCN (program SONATA) Nowe metody kompleksowej analizy współbieżnych systemów obliczeniowych, kierownik Łukasz Mikulski
  • Grant studencki w ramach projektu Generacja Przyszłości, opiekun zespołu Łukasz Mikulski.
  • Półroczne stypendium podoktorskie w projekcie WZROST, stypendyści Kamila Barylska i Marcin Piątkowski.
  • Półroczne stypendium podoktorskie (przedłużone o dodatkowy miesiąc) w projekcie WZROST, stypendysta Łukasz Mikulski.
  • Półroczne stypendia naukowe (przedłużone od dodatkowe trzy miesiące) dla młodych doktorów Instytutu Podstaw Informatyki Polskiej Akademii Nauk, stypendyści Kamila Barylska, Łukasz Mikulski, Marcin Piątkowski.
  • Grant zespołowy MNiSW Matematyczne metody modelowania i analizy systemów współbieżnych, kierownik Edward Ochmański.
  • Grant promotorski MNiSW Etyka procesów sieci Petriego w świetle teorii śladów, kierownik Edward Ochmański, wykonawca Joanna Jółkowska.
  • Grant promotorski MNiSW Języki regularne indukujące rozpoznawalne języki śladów, kierownik Edward Ochmański, wykonawca Krystyna Stawikowska.

Doktoraty

Rok 2014:

• M. Piątkowski, W. Rytter, Computing the Number of Cubic Runs in Standard Sturmian WordsDiscrete Applied Mathematics 163, pp. 361-372.
  • Ł. Mikulski, M. Koutny, Folded Hasse Diagrams of Combined Traces, Information Processing Letters 114(4), pp. 208-216.
  • Ł. Mikulski, A. Niewiadomski, M. Piątkowski, S. Smyczyński Generating CA-Plans from Multisets of Services, Proceedings of PNSE'14, CEUR-WS vol. 1160, pp. 347-348.
  • K. Barylska Persistency and Nonviolence Decision Problems in P/T-Nets with Step Semantics, Proceedings of PNSE'14, CEUR-WS vol. 1160, pp. 325-330.

Rok 2013:

• M. Koutny, Ł. Mikulski, M. Pietkiewicz-Koutny, A Taxonomy of Persistent and Nonviolent Steps, Proceedings of Petri Nets 2013 Conference, LNCS 7927, pp. 210-229.
  • Ł. Mikulski, Algebraic Structure of Combined Traces, Logical Methods in Computer Science 9(3:8), pp. 1-26.
  • Ł Mikulski, M. Piątkowski, S. Smyczyński: Algorithmics of Posets Generated by Words Over Partially Commutative Alphabets (Extended). Scientific Annals of Computer Science 23(2), pp. 229-249
  • R. Janicki, J. Kleijn, M. Koutny, Ł. Mikulski, Causal Structures for General Concurrent Behaviours, Proceedings of CS&P 2013 Conference, pp. 193-205.
  • Ł. Mikulski, M. Piątkowski, S. Smyczyński, Lexicographical Generations of Combined Traces, Proceedings of 13th ACSD Conference, pp. 196-205.
  • K. Barylska, Ł. Mikulski, E. Ochmański, On Persistent Reachability in Petri Nets, Information and Computation 223, pp. 67-77.
  • M. Nowicki, Ł. Mikulski, M. Piątkowski, R. Kluszczyński, P. Bała, On-line contests hosting service as a tool to teach computer science students programming, Proceedings of WCCE, pp. 61-71.
  • M. Piątkowski, The Sum of Exponents of Maximal Repetitions in Standard Sturmian Words, Proceedings of PSC 2013, 48-62.
  • P. Baturo, M. Piątkowski, W. Rytter, The maximal number of runs in standard Sturmian words, The Electronic Journal of Combinatorics 20(1), pp. 1-22.
  • Ł. Mikulski, M. Piątkowski, Visualisation of concurrent processes, Control an Cybernetics 42(3), pp. 699-725.

Rok 2015

28-30 września

CS&P2015, Rzeszów, Polska

• K. Barylska On Decidability of Persistence Notions (współautor Ł. Mikulski)