Medal studenta WMiI UMK na międzynarodowych zawodach matematycznych w Ostrawie

W dniach 29.03-01.04.2017 studenci Wydziału: Ewelina Betlejewska-Szulc, Władysław Klinikowski, Janusz Schmude oraz Mikołaj Marciniak wzięli udział w 27. edycji międzynarodowych zawodów matematycznych "Vojtech Jarnik Mathematical Competition" organizowanych przez Uniwersytet w Ostrawie (Czechy). Janusz Schmude osiągnął bardzo dobry wynik i zdobył medal!

W zawodach brało udział około 30 uniwersytetów z Europy, w tym 7 z Polski. Studenci podczas zawodów byli podzieleni na dwie kategorie: studenci I i II roku (kategoria I) oraz studenci III, IV i V roku (kategoria II). W pierwszej kategorii startowało 69 studentów, zaś w drugiej 84 studentów. Studenci WMiI UMK startowali w drugiej kategorii. W trakcie zawodów studenci w każdej kategorii musieli rozwiązać cztery zadania (mieli na to cztery godziny).

Studentów do zawodów przygotowywał dr Robert Skiba. Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://vjimc.osu.cz/