Nagrody studentów WMiI UMK na międzynarodowych zawodach w Rosji

W dniu 23 kwietnia 2017 r. w Sankt Petersburgu (Rosja) odbyły się IV Międzynarodowe Zawody Matematyczne dla studentów – 4th North Countries Universities Mathematical Competition (NCUMC 2017). Wydział Matematyki i Informatyki UMK w zawodach reprezentowali studenci: Kamil Dunst, Władysław Klinikowski oraz Mikołaj Marciniak. Studenci UMK zdobyli następujące nagrody: Mikołaj Marciniak (nagroda II stopnia), Kamil Dunst (nagroda III stopnia).

W zawodach wzięło udział 206 studentów (96 studentów rozwiązywało zadania na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu, a 110 na macierzystych uczelniach - zawody zdalne). Studenci WMiI UMK wzięli udział w internetowej wersji zawodów (wszyscy studenci rozwiązywali te same zadania). Polska była reprezentowana przez AGH, UJ, UW, UAM oraz UMK. Studentów do zawodów przygotowywał dr Robert Skiba.