Udział studentów WMiI w zawodach "Vojtech Jarnik Mathematical Competition"

Dziesięciu  studentów reprezentowało Wydział Matematyki i Informatyki UMK na międzynarodowych zawodach studenckich z matematyki "Vojtech Jarnik Mathematical Competition" zorganizowanych w dniach 2-5 kwietnia 2014 r. przez Uniwersytet w Ostrawie (Czechy).

W zawodach brały udział 32 uniwersytety z Europy, w tym 8 z Polski. Studenci byli podzieleni na dwie kategorie: kategoria I (studenci I oraz II roku) oraz kategoria II (studenci III, IV i V roku). W pierwszej kategorii startowało 84 studentów, a w drugiej 75 studentów. Studenci z każdej kategorii musieli rozwiązać cztery zadania w ciągu czterech godzin.

Wydział Matematyki i Informatyki reprezentowali: Mikołaj Marciniak, Janusz Schmude (kategoria I) oraz Aurelia Bartnicka, Bartosz Bieganowski, Mariusz Kaniecki, Sylwia Kosowicz, Bartosz Makuracki, Martyna Patera, Jakub Siemianowski oraz Daniel Strzelecki (kategoria II).

Dwóch studentów WMiI otrzymało na zawodach (po raz pierwszy) wyróżnienie -- Janusz Schmude (w I kategorii) oraz Mariusz Kaniecki (w II kategorii).

Studentów do zawodów przygotowywał dr Robert Skiba, który był również przedstawicielem UMK w jury.

Zadania, które studenci rozwiązywali podczas zawodów, zostały wybrane spośród zadań zaproponowanych przez członków Jury, w którym zasiadało około 30 matematyków. W tym roku do zawodów zakwalifikowano aż dwa zadania z propozycji nadesłanych przez dr. Roberta Skibę z WMiI UMK (zadanie nr 1 oraz zadanie nr 3 z drugiej kategorii).