Zakończenie 4. edycji kursu maturalnego na WMiI UMK

Dnia 24 kwietnia 2017 r. zakończyły się kursy maturalne z matematyki organizowane przez członków Koła Naukowego Matematyków z Sekcji Zastosowań: Monikę Borowicz, Przemysława Chyrkowskiego, Paulinę Jelińską oraz doktoranta Kamila Palusińskiego.

Półtoragodzinne spotkania odbywały się w gmachu naszego wydziału w każdy poniedziałek od 14 listopada 2016 r. Celem zajęć było powtórzenie materiału przewidzianego na majowy egzamin dojrzałości z matematyki zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym.

Po zrealizowaniu tematyki obowiązującej na maturze kursanci zmierzyli się z maturą próbną, której wyniki pomogły ocenić im swoją wiedzę, oraz zasugerować, co jeszcze warto powtórzyć. Na koniec kursantom zostały wręczone certyfikaty uczestnictwa.

Bezpłatny kurs był prowadzony z inicjatywy studentów i w ramach wolontariatu, a jego pierwsza edycja odbyła się w roku akademickim 2013/14.

Uczestnikom kursów oraz wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania pióra, optymizmu i wiary we własne siły. Powodzenia na maturze!