Aktualności

Sukces na turnieju szachowym
29 maja 2017

Tomasz Czarkowski, student I roku informatyki inżynierskiej zajął pierwsze miejsce w V Turnieju Szachowym o Nagrodę Dziekana WH UMK. Gratulujemy!

Wydarzenie odbyło się 21 maja 2017 r. Uczestniczyło w nim 38 studentów i absolwentów UMK. P. Czarkowski grał broniąc pierwszego miejsca zdobytego w poprzedniej edycji tego turnieju (listopad 2016). Dzięki wygranej uzyskał tzw. drugą normę kandydacką I++.

Dodajmy, że w tym roku akademickim Tomasz Czarkowski zdążył już zająć II miejsce indywidualnie w IV lidze Drużynowych mistrzostw Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego (na 105 osób) oraz IV miejsce drużynowo w kategorii uniwersytetów w Akademickich Mistrzostwach Polski w szachach szybkich.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbędą się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbędzie się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Obecna edycja jest trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

Strefa kandydata

Projekt MOST

szkolenia.umk.pl