Aktualności

Jadą na finał Forum Młodych Mistrzów
26 września 2017

Jury ogólnopolskiego konkursu "Forum Młodych Mistrzów - 2017" odbywającego się w ramach "XXIII Forum Teleinformatyki" zakwalifikowało do finału konkursu prezentację "Hoopify" przygotowaną przez studentów naszego Wydziału.

Projekt "Hoopify'' to system ułatwiający składanie i realizację zamówień w restauracjach. Został przygotowany w ramach tegorocznej edycji Programowania Zespołowego przez zespół w składzie: Kacper Kempski, Bartosz Kolanek, Michał Kuleszko, Piotr Kumorek i Aneta Małecka. Opiekunem zespołu był mgr Łukasz Wachowicz z firmy Mobica. Opiekun naukowy: dr Bartosz Ziemkiewicz. Projekt ten zdobył już nagrody Prezydenta Miasta Torunia oraz Fundacji Rozwoju Informatyki.

"Forum Teleinformatyki" jest jedną z największych krajowych konferencji branży IT. Jej XXIII edycja odbędzie się w dniach 28-29 września 2017 r. w Warszawie. Tegorocznym tematem przewodnim jest "Infrastruktura informacyjna państwa – usługi, komunikacja, bezpieczeństwo".

Od 2009 roku w ramach tej konferencji organizowany jest konkurs ,"Forum Młodych Mistrzów", skierowany przede wszystkim do studentów i doktorantów pracujących samodzielnie lub w ramach kół zainteresowań naukowych. O wynikach konkursu decyduje Jury składające się z przedstawicieli: Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i Polskiej Akademii Nauk.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

W dniach 27-29 czerwca 2017 roku odbyła się XIV Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2017. Tematem przewodnim wydarzenia było:

"Powszechne kształcenie informatyczne - na start!".

Od wielu lat Konferencja IwE ma na celu upowszechnianie, promocję i popularyzację prac naukowych, osiągnięć i planów oraz przykładów dobrej praktyki związanych z edukacją informatyczną i cyfryzacją szkół. Jest miejscem spotkań autorytetów z uczelni wyższych, instytucji związanych z edukacją informatyczną i nauczycieli. Dzięki temu pozwala w sposób naukowy i praktyczny rozważać różne aspekty zmian oraz określać ich znaczenie i konsekwencje w praktyce szkolnej. To miejsce, gdzie często kiełkują nowe idee i pomysły, by potem przerodzić się w poważne działania.

Szczegółowe informacje o Konferencji znajdują się na stronie, http://iwe.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

Strefa kandydata

Projekt MOST

szkolenia.umk.pl