Aktualności

Jadą na finał Forum Młodych Mistrzów
26 września 2017

Jury ogólnopolskiego konkursu "Forum Młodych Mistrzów - 2017" odbywającego się w ramach "XXIII Forum Teleinformatyki" zakwalifikowało do finału konkursu prezentację "Hoopify" przygotowaną przez studentów naszego Wydziału.

Projekt "Hoopify'' to system ułatwiający składanie i realizację zamówień w restauracjach. Został przygotowany w ramach tegorocznej edycji Programowania Zespołowego przez zespół w składzie: Kacper Kempski, Bartosz Kolanek, Michał Kuleszko, Piotr Kumorek i Aneta Małecka. Opiekunem zespołu był mgr Łukasz Wachowicz z firmy Mobica. Opiekun naukowy: dr Bartosz Ziemkiewicz. Projekt ten zdobył już nagrody Prezydenta Miasta Torunia oraz Fundacji Rozwoju Informatyki.

"Forum Teleinformatyki" jest jedną z największych krajowych konferencji branży IT. Jej XXIII edycja odbędzie się w dniach 28-29 września 2017 r. w Warszawie. Tegorocznym tematem przewodnim jest "Infrastruktura informacyjna państwa – usługi, komunikacja, bezpieczeństwo".

Od 2009 roku w ramach tej konferencji organizowany jest konkurs ,"Forum Młodych Mistrzów", skierowany przede wszystkim do studentów i doktorantów pracujących samodzielnie lub w ramach kół zainteresowań naukowych. O wynikach konkursu decyduje Jury składające się z przedstawicieli: Narodowego Banku Polskiego, Ministerstwa Cyfryzacji, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i Polskiej Akademii Nauk.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbędą się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbędzie się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Obecna edycja jest trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

Strefa kandydata

Projekt MOST

szkolenia.umk.pl