Aktualności

Central European Programming Contest 2018
11 grudnia 2018

W dniach 30.11-2.12.2018 w Pradze odbyły się drużynowe zawody programistyczne ACM Central European Programming Contest, będące eliminacjami do studenckich Mistrzostw Świata. Najlepsza z trzech drużyn reprezentujących UMK, w której skład wchodzą studenci drugiego roku informatyki: Marcin Wojdat, Patryk Kisielewski i Mateusz Kamiński, zajęła 43 miejsce. Gratulujemy.

Drużyna w tym samym składzie uzyskała najlepszy wynik (spośród drużyn reprezentująch UMK) również w Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym we Wrocławiu (27-28 października 2018), gdzie zajęła 34 miejsce. Wchodzący w jej skład studenci biorą udział w ministerialnym projekcie Najlepsi z Najlepszych 3.0.

https://contest.felk.cvut.cz/18cerc/index.html
http://www.amppz.ii.uni.wroc.pl/glowna.html


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl