Aktualności

Nagroda PTI w konkursie za najlepsze prace magisterskie z informatyki
24 grudnia 2018

Doktorant naszego Wydziału, mgr Mikołaj Marciniak za pracę pt. Konstrukcja grafu o zadanym ciągu uogólnionych stopni wierzchołków (promotor: prof. dr hab. Maciej Sysło) otrzymał drugą nagrodę w XXXV Ogólnopolskim Konkursie PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki. Gratulujemy!

Do konkursu przyjęto 38 prac wykonanych w roku akademickim 2017/2018 w 16. krajowych wyższych uczelniach: w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (12), w Politechnice Białostockiej (1), w Politechnice Gdańskiej (3), w Politechnice Krakowskiej (1), w Politechnice Poznańskiej (3), w Politechnice Warszawskiej (2), w Politechnice Wrocławskiej (2), w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych (1), w Uniwersytecie Gdańskim (1), w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (1), w Uniwersytecie Jagiellońskim (1), w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (2), w Uniwersytecie w Białymstoku (1), w Uniwersytecie Warszawskim (3), w Uniwersytecie Wrocławskim (3) i w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (1).

Fundatorem nagród jest Polskie Towarzystwo Informatyczne.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl