Aktualności

Sukces Koła statystycznego dla uczniów
23 stycznia 2019

Młodzież województwa kujawsko-pomorskiego osiągnęła najwyższe wyniki w kraju w zawodach okręgowych Olimpiady Statystycznej.  Szczególnie cieszy znakomity wynik uczniów szkół, z którymi współpracuje nasz Wydział: Liceum Akademickiego i IV LO im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu. Sześć osób zakwalifikowało się do zawodów centralnych (na 76 zakwalifikowanych z całej Polski), z czego trzy znalazły się w pierwszej dziesiątce. Uczniowie ci pracują m.in. pod kierunkiem dr Joanny Karłowskiej-Pik w ramach koła statystycznego. Gratulujemy!

Zajęcia koła statystycznego odbywają się na WMiI w poniedziałki w godz. 17.45-19.15.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl