Aktualności

Nagrody w „Team Internet Mathematical Olympiad"
8 lutego 2019

W dniu 11 grudnia 2018 r. dwie drużyny studentów naszego Wydziału wzięły udział w 10. edycji międzynarodowych zawodów matematycznych „Team Internet Mathematical Olympiad" (Championship) organizowanej przez Ariel University (Izrael). Drużyna w składzie: Mirosław Zomerski (kapitan drużyny), Michał Lewandowski, Mikołaj Marciniak i Jagoda Czaster zajęła 8. miejsce (nagroda II stopnia i srebrny medal). Drużyna w składzie: Patrycja Tkaczuk (kapitan drużyny), Karolina Wojtyniak, Kamil Dunst i Władysław Klinikowski zajęła 23. miejsce (nagroda III stopnia i brązowy medal). Gratulujemy!

W zawodach wzięło udział ok. 100 drużyn z Rosji, Czech, Polski, Izraela, Słowenii, Rumunii, Kirgistanu, Turkmenistanu, Węgier i Gruzji. Oficjalne wyniki dostępne są na stronie internetowej konkursu http://www.i-olymp.net/olymp/.


Grudniowe zawody zakończyły serie 3 konkursów organizowanych przez  Ariel University w 2018 roku skierowanych do studentów i doktorantów w  skład której wchodziły również:

  1. zawody Indywidualne (17 maja 2018 r.), w których brało  udział ok. 300 uczestników z 8 krajów (Mikołaj Marciniak zdobył  nagrodę II stopnia i srebrny medal, a Jagoda Czaster zdobyła nagroda  III stopnia i brązowy medal).
  2. SuperFinał (8-11 października 2018 r.) w Ariel  University (Izrael), w którym brało udział około 100 uczestników z 12 krajów (Mikołaj Marciniak zdobył 3. miejsce - nagroda I stopnia i  złoty medal, a Kamil Dunst zdobył nagrodę II stopnia i srebrny medal  indywidualnie i nagrodę III stopnia i brązowy medal drużynowo).

Wyjazd  pięciorga studentów (Władysław Klinikowski, Kamil Dunst, Mikołaj  Marcniak, Karolina Wojtyniak, Patrycja Tkaczuk) do Izraela został  sfinansowany z grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  „Najlepsi z Najlepszych 3.0!”.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl