Aktualności

Sukces programistyczny
5 marca 2019

Drużyna uczniów Liceum Akademickiego w składzie: Grzegorz Zaleski, Bartosz Wawrzyniak i Tomasz Dądela zajęła I miejsce w X Warmińsko-Mazurskich Zespołowych zawodach programistycznych (http://wmii.uwm.edu.pl/~zawodyinf/wyniki-2019/). Opiekunem zespołu była dr Anna Beata Kwiatkowska. Gratulujemy!

Zawody są organizowane przez Katedrę Informatyki i Badań Operacyjnych Wydziału Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie i polegają na zespołowym rozwiązywaniu zadań programistycznych w języku Pascal, C/C++ lub Java.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl