Aktualności

Sukces Koła statystycznego prowadzonego na naszym Wydziale
6 czerwca 2019

Europejski Urząd Statystyczny (Eurostat) ogłosił wyniki finałowego etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego. Jedna z czterech drużyn reprezentujących w tym konkursie Polskę, złożona z uczestników Koła statystycznego prowadzonego na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK przez dr Joannę Karłowską-Pik (skład: Piotr Karbowski, Marcelina Marcinkowska i Dominika Pik - drużyna MAKAO), znalazła się na III miejscu w grupie młodszej (14-16 lat). Gratulujemy!

Jury doceniło kreatywność, zawartość oraz przekaz przesłanej przez nich pracy konkursowej. Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowano po dwie drużyny z każdej z dwóch kategorii (szkoła podstawowa/gimnazjum oraz liceum) z każdego z 15 biorących w nim udział krajów. Tym razem zadanie polegało na nakręceniu filmu pt. "Europe reflected in statistics'", ze szczególnym uwzględnieniem swojego kraju.

 


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl