Aktualności

Medal studenta WMiI na międzynarodowych zawodach matematycznych w Bułgarii
9 sierpnia 2019

W dniach 28.07-03.08 2019 r. w Błagojewgradzie (Bułgaria) odbyły się 26. Międzynarodowe Zawody Matematyczne dla Studentów Uniwersytetów (IMC 2019) organizowane przez University College London oraz American University in Bulgaria. Studenci WMiI UMK reprezentujący w zawodach Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zdobyli następujące nagrody: Kamil Dunst - nagroda drugiego stopnia i srebrny medal, Karolina Wojtyniak - wyróżnienie. Gratulujemy!

W tegorocznej edycji wzięło udział 360 studentów z Europy, Afryki, Azji i obu Ameryk. Zawody trwały dwa dni. Każdego dnia rozwiązywano 5 zadań w 300 minut. W tym roku opiekunem studentów podczas zawodów był mgr Mikołaj Marciniak (doktorant). Studentów przygotowywał do zawodów dr Robert Skiba. Polska była reprezentowana przez następujące uczelnie: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Gdański oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. Szczegółowe informacje o zawodach można znaleźć na stronie organizatorów: https://www.imc-math.org.uk/index.php?year=2019.

 

 


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl