Aktualności

Zawody II stopnia LXXI Olimpiady Matematycznej
10 lutego 2020

W dniach 7 i 8 lutego 2020 r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK odbyły się zawody II stopnia LXXI Olimpiady Matematycznej. W zawodach brało udział 27 uczniów z województw kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego wyłonionych spośród 107 uczestników zawodów I stopnia.

Przy okazji zawodów dziekan Wydziału prof. dr hab. Sławomir Rybicki oraz p. Maria Mazurkiewicz, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty, wręczyli medale z okazji 70-lecia Olimpiady Matematycznej przyznane zasłużonym członkom Komitetu Okręgowego OM w Toruniu przez Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Matematycznej, organizatora Olimpiady.

Medale otrzymali: dr hab. Grzegorz Bobiński, prof. UMK, przewodniczący KO w Toruniu; dr Agnieszka Krause, sekretarz KO w Toruniu; mgr Zbigniew Bobiński, członek Komitetu o najdłuższym stażu spośród aktualnych członków (od roku 1966), sekretarz KO w Toruniu w latach 1989–2015; prof. dr hab. Andrzej Nowicki, członek Komitetu od roku 1979, przewodniczący KO w Toruniu w latach 2001–2014; dr Mirosław Uscki, członek Komitetu od roku 1973; dr Andrzej Sendlewski, członek Komitetu od roku 1987; dr hab. Piotr Jędrzejewicz, prof. UMK, członek Komitetu od roku 1995.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl

 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl