Aktualności

Komunikat Prorektor ds. Kształcenia
17 marca 2020

Szanowni Państwo,
uprzejmie przypominam, że zgodnie z Zarządzeniem Rektora UMK z dnia 13.03.2020, w okresie od 12.03.2020 do 25.03.2020 odwołane zostały wszystkie zajęcia dydaktyczne (również zdalne). Dotyczy to zajęć na studiach wyższych, doktoranckich, szkół doktorskich, studiach podyplomowych i w innych formach kształcenia. W tym okresie zbieramy informacje od Dziekanów Wydziałów (do 20.03.2020) o możliwościach realizacji odwołanych zajęć w różnych formach, w tym z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Gorąco zachęcam Państwa do wykorzystania tego okresu na przygotowanie materiałów i przemyślenie ewentualnej realizacji zajęć w innej niż tradycyjna formie. Kluczowe informacje w tym zakresie będą przekazywane na bieżąco. Uniwersyteckie Centrum Informatyczne jest w trakcie przygotowania materiałów o możliwościach realizacji zajęć z wykorzystaniem zdalnych metod. W tym okresie jestem wraz z Działem Kształcenia do Państwa dyspozycji.
Pozdrawiam serdecznie
Beata Przyborowska


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl

 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl