moje konto biblioteczne
pomoc (jęz. ang.)

Encyklopedie

Czytelnia online

Uprzejmie informujemy, że uruchomiony został krajowy dostęp testowy do narzędzia InCites Benchamarking & Analytics na platformie Web of Science, pozwalającego analizować dorobek naukowy wybranego autora, instytucji, kraju, czy wybranej dziedziny badawczej. Aby uzyskać dostęp do narzędzia należy dodatkowo założyć osobiste konto na platformie Web of Science. Szczegółowe informacje w broszurzeBroszura zawiera także wprowadzenie do InCites B&A oraz kalendarz prezentacji online i sesji szkoleniowych. Dostępna jest też strona internetowa, która zawiera kompendium wiedzy na temat narzędzia: clarivate.savoinspire.com/ickompedium.

Dostęp z terenu UMK.
Dostęp trwa do 06.12.2017 r.

----------------------------------------------------------------------------------------

Springer eBooks

Do końca 2017 r. został przedłużony dostęp testowy do ponad 50 000 publikacji ze zdigitalizowanego archiwum wszystkich anglojęzycznych książek wydanych przez wydawnictwo Springer przed 2004 rokiem.

Istnieje możliwość ograniczenia wyszukiwania do:

1. dyscyplin wiedzy, a w ich obrębie do podkategorii z takich dziedzin, jak: nauki ścisłe, przyrodnicze, medycyna, inżynieria, ekonomia, psychologia, filozofia, nauki społeczne i inne

2. języka publikacji

oraz zapisania na dysku całej książki po jej otwarciu.

Na platformie Springer Link znajdują się również dostępy wynikające z licencji krajowej. Więcej na ten temat na stronie czytelni online.

Zapraszamy  Dostęp z terenu całego UMK, a dla studentów i pracowników, również z domu. 

Dostęp trwa do 31.12.2017 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do korzystania z dostepu testowego do Citavi, programu do zarządzania bibliografią i organizowania pracy przy pisaniu publikacji naukowych oraz prac dyplomowych. Program pomaga przygotować plan pracy, wyszukiwać źródła w Internecie, a także właściwie formatować tekst. Na program składają się trzy narzędziea: organizator wiedzy, edytor bibliograficzny i terminarz zadań. Prosty, przyjazny użytkownikowi interfejs pozwala na wygodne posługiwanie się programem

Program możliwy do zainstalowania dla Windows 7, 8, 10 lub Vista.

Aby skorzystać z programu należy kolejno:

  1. zalogować się do Citavi i wybrać Licencję Citavi 5 for Windows - Campus
  2. skopiować klucz licencyjny, nazwę instytucji, użytkownika oraz okres ważności: 2018-10-31
  3. zainstalować aplikację Citavi 
  4. uruchomić Citavi i wprowadzić klucz licencyjny, nazwę instytucji, użytkownika oraz okres ważności (zakładka Licencja) 

Filmy instruktażowe

Dostęp trwa do 31.10.2018 r.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy do korzystania z dostępu testowego do kolekcji czasopism wydawnictw Oxford University Press oraz Taylor&Francis. Szczegóły na stroniehttp://www.bu.umk.pl/bazy_testowe

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Wydawnictwo JSTOR zainicjowało nowy program udostępniający środowiskom naukowym e-książki w modelu otwartego dostępu, publikowane na licencjach Creative Commons. Obecnie na platformie JSTOR znajdują się 63 pozycje: 

http://about.jstor.org/open-access?cid=eml_jb_OA_10_2016

terenu Korzystanie z wyżej wymienionych e-książek nie wymaga rejestracji, czy logowania. Istnieje możliwość drukowania i zapisywania na dysku.

Zachęcamy do skorzystania z nowych dostępów.

-------------------------------------------------------------------------------------

Wileybaza zawiera 1405 czasopism online z kolekcji "Full Collection 2016" z nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych wraz z archiwami od 1997 roku.

Od maja 2016 licencja krajowa Wiley została rozszerzona o 2450 książek elektronicznych wydanych w latach 2009 i 2015 (spis).

zakres tematyczny - nauki ścisłe, przyrodnicze, nauki humanistyczne, nauki społeczne i inne.

zakres chronologiczny:
- CZASOPISMA: dostęp od 1997 roku do bieżącego rocznika
- KSIĄŻKI: wydane w latach 2009 i 2015

 

Godziny otwarcia biblioteki wydziałowej

        poniedziałek        

     9:00 - 16:00     

wtorek

  9:00 - 16:00  

środa

  9:00 - 16:00  

czwartek

  9:00 - 16:00 

piątek

  9:00 - 16:00 

 

Soboty pracujące: 30.09.2017 r., 21.10.2017 r., 13.01.2018 r., 24.03.2018 r., 26.05.2018 r.

sobota

  9:00 - 15:00 

Kontakt

Adres: ul. Chopina 12/18,   87-100 Toruń

Telefon:  56  611 3495

Pracownicy Biblioteki Wydziału

Kustosz:

 

 mgr Ewa Gorczyca  (etat)

 kierownik biblioteki

gorczyca@mat.umk.pl
St. bibliotekarz:   mgr Monika Sobólska (etat) sobolska@mat.umk.pl

 

        

Zmiany w korzystaniu z bibliotek wydziałowych

Szanowni Czytelnicy,

Uchwałą Senatu UMK z 26 marca 2013 r. zatwierdzony został nowy Regulamin Udostępniania Zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej, dostępny na stronie:
https://serwisy.umk.pl/dzorgan/z/Q3AuHB/36_Regulamin_udostepniania_zbiorow_BU.pdf
Istotną zmianą, obowiązującą od dnia wejścia w życie nowego Regulaminu, tj,. od 1 kwietnia, jest zmiana daty dzieł wypożyczanych poza Bibliotekę - nie wypożycza się już dzieł wydanych przed 1960 r.! (pracownicy naukowi mogą wypożyczać książki wydane po 1918 r.).

 

Od 1 lipca 2011 r. wszyscy pracownicy i studenci UMK oraz uczniowie GiLA mogą zamawiać i wypożyczać książki w każdej bibliotece systemu biblioteczno-informacyjnego UMK. Zmiana nie dotyczy książek wyraźnie przeznaczonych do korzystania wyłącznie na miejscu, z tak zaznaczonym statusem w systemie. Jedynym ograniczeniem wypożyczeń jest określona w Regulaminie Udostępniania Zbiorów BU liczba dzieł wypożyczanych poszczególnym kategoriom czytelników (pracownicy naukowi – 50 wol., studenci – 15 wol., doktoranci – 30 wol.).


Od 1 lipca 2011 r. uproszczony został także system rozliczania i zamykania kont bibliotecznych pracowników i studentów UMK. Z tzw. "obiegówką" wystarczy pójść wyłącznie do Biblioteki Głównej, gdzie będzie sprawdzony stan konta i dokonane rozliczenie. Oddawać książki i regulować wszelkie zaległości prosimy wyłącznie w danej bibliotece, z której książki zostały wypożyczone.

 

Opłaty za przetrzymanie książek. Uprzejmie przypominamy, że system elektronicznej rejestracji wypożyczeń automatycznie nalicza opłaty za przekroczenie terminu zwrotu książek. Opłaty będą pobierane w Wypożyczalni Biblioteki Głównej. Podstawa prawna Regulamin udostępniania zbiorów


(Uchwała Nr 36 Senatu UMK z dnia 26 marca 2013 r.)