Blogi Blogi

II Kujawsko-pomorskie Zawody Programistyczne.

Dnia 24.03.2017 na WMiI odbyły się zorganizowane przez Fundację Rozwoju Informatyki i Fundację Aleksandra Jabłońskiego we współpracy z WMiI i WFAiIS II Kujawsko-pomorskie Zawody Programistyczne.

W zawodach, które okazały się ogromnym sukcesem wzięli udział uczniowie i studenci z całej Polski. Niemal 40 uczestników zmierzyło się z przygotowanymi przez pracowników WMiI UMK bardzo wymagającymi zadaniami.  Uczestnicy w ciągu 3 godzin  zaimplementowali rozwiązania. Nagroda główna, ufundowana przez Fundację Rozwoju Informatyki i Fundację Aleksandra Jabłońskiego to zestaw Lego Mindstorms EV3. Zdobył ją Pan Jakub Walendowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 6 w Bydgoszczy. Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na Facebooku.

Praca szuka człowieka.

Fundacja Rozwoju Informatyki poszukuje osoby na stanowisko przedstawiciel handlowy.

 

Zadania

    •     kontakt z klientem
    •     pozyskiwanie nowych klientów
    •     propagowanie oferty szkoleniowej i komercyjnej Fundacji

 

Zalety

    •     Telefon służbowy

 

Wymagania

    •    dyspozycyjność

    •    motywacja do realizacji wyznaczonych celów

 

Dodatkowe atuty
    •    umiejętności i predyspozycje sprzedażowe

    •    dobra dykcja i miły tembr głosu

    •    łatwość nawiązywania kontaktów z innymi

    •    umiejętność obsługi komputera

    •    minimum średnie wykształcenie

    •    doświadczenie na stanowisku związanym ze sprzedażą lub obsługą klienta

    •    student

 

Umowa: umowa zlecenie prowizyjna

 

 

prosimy aplikować na adres e-mail: fri@mat.umk.pl

Wyniki konkursu na "Najlepszą aplikację mobilną stworzoną w ramach pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej"

Szanowni Państwo
Serdecznie zapraszamy wszystkich studentów i pracowników na uroczyste podsumowanie konkursu na "Najlepszą aplikację mobilną stworzoną w ramach pracy licencjackiej, inżynierskiej lub magisterskiej"

W środę 18.01.2017 o godzinie 10:15 w sali konferencyjnej WMiI UMK.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych technologiami mobilnymi oraz oczywiście uczestników konkursu.

W programie przewidzieliśmy wystąpienia zaproszonych gości, którzy opowiedzą Państwu o różnych aspektach związanych z technologiami mobilnymi. Wystąpienia będą krótkimi (20 minutowymi wykładami), o następującej tematyce:

1) Trendy rozwojowe na polskim rynku usług mobilnych. 
Karol Polasik. Wiceprezes Izby Przemysłowo-Handlowej, Prezes Zarządu w informatycznej firmie VOBACOM sp. z o.o., w której jako Dyrektor ds. Rozwoju odpowiedzialny jest m.in. za sferę innowacji (B+R) i strategię spółki. Absolwent Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na UMK w Toruniu, ukończył również podyplomowe studia Menedżerskie, a także z zakresu Psychologii w Zarządzaniu oraz Coaching w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu i Prawo Handlowe na Wydziale Prawa i Administracji UMK w Toruniu. 

Od początku swojej drogi zawodowej związany z informatyką i nowoczesnymi technologiami (ICT). W obrębie jego zainteresowań jest współpraca świata nauki z biznesem, łączenie potencjału pomysłów, wiedzy i rozwiązań technicznych wywodzących się ze środowiska naukowego z biznesem mogącym wdrożyć je na rynek. Zaangażowany się w pracę Komitetu Monitorującego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach RPO 2014-2020.

2) Kontekst jest królem - Aplikacja, niczym superbohater, powinna pojawiać się i rozwiązywać problem we właściwym momencie. Jeden błąd w zrozumieniu kontekstu może zrazić użytkownika na zawsze, więc warto dokładnie przemyśleć swoje ruchy.
Michał Olszewski. Projektant User Experience ze szczególnym zamiłowaniem do badań użyteczności. Od 4 lat projektuje doświadczenia użytkowników desktopowych i mobilnych Allegro.

3) Rozwój współczesnych technologii - wrażenia z CES 2017
Krystian Kozerawski. Bloger technologiczny, piszący przede wszystkim o Apple. MacUser od stycznia 2007 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał tutaj, na MyApple. Przez lata prowadził bloga mackozer.pl. Od marca 2013 roku pisze znowu na MyApple, którego jest redaktorem naczelnym.

Wydarzenie zakończy się ogłoszeniem oficjalnych wyników konkursu oraz wręczeniem nagród ufundowanych przez Fundację, Vobacom oraz Centrum Komputerowe Tryton.

Fundacja Rozwoju Informatyki 
 

25 lat Internetu na UMK. O ówczesnym sprzęcie i oprogramowaniu

Fundacja Rozwoju Informatyki Wydziału Matematyki i Informatyki UMK serdecznie zaprasza na wykład dr. hab. Zbigniewa S. Szewczaka ,,25 lat Internetu na UMK. O ówczesnym sprzęcie i oprogramowaniu''. Wykład odbędzie się w piątek 25 listopada 2016 roku o godzinie 10.15 w sali S9 Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, ul. Chopina 12/18.

Szkolenia FRI

W październiku 2016 zapraszamy na dwa szkolenia w Toruniu.

1) Programowanie ekosystemu Apple w języku Swift 3.0.

2) Programowanie aplikacji wieloplatformowych w Xamarin.

— 5 Items per Page
Wyświetlanie 1 - 5 z 17 rezultatów.