Witaj na stronie Koła Matematyki Stosowanej!

Znajdziesz tutaj informacje o naszej działalności, aktualną listę członków oraz przygotowywane przez nas newslettery. Jeśli chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie zajrzyj do zakładki Kontakt i napisz na jeden z podanych tam maili.

Członkowie KMS

Wypełnij naszą ankietę

10 grudnia 2017 r.

Z racji tego, że chcemy, abyście byli częścią naszej małej społeczności, musimy wiedzieć czy tematyka oraz godzina naszych spotkań Wam odpowiada. Z tego względu zdecydowaliśmy się stworzyć krótką ankietę dot. właśnie tych tematów. Będziemy
wdzięczni jeżeli wypowiecie się w niej i sprawicie, że nasza praca będzie Wam bliższa.

Link do formularza: https://goo.gl/forms/YuVOmGNpnV0CElZ52

Pierwsze spotkanie w roku akademickim 2017/2018

28 listopada 2017 r.

Na naszym pierwszym spotkaniu mieliśmy okazję wysłuchać Pani dr Joanny Karłowskiej-Pik, która opowiedziała nam o zastosowaniu sieci neuronowych w kryminalistyce. Zyskaliśmy też wielu nowych członków, którzy, mamy nadzieję, zostaną z nami na długo. Na kolejnym spotkaniu widzimy się już 12 grudnia! :)

 

---

Sieci neuronowe w kryminalistyce

Nowoczesne metody eksploracji danych znajdują coraz to szersze zastosowania. Są już powszechnie wykorzystywane w nauce, biznesie czy przemyśle opartym o nowe technologie. Trafiły nawet do kryminalistyki, gdzie na podstawie zebranego na miejscu przestępstwa materiału genetycznego próbuje się ustalić cechy sprawcy. Celem wystąpienia jest wprowadzenie słuchaczy w zagadnienia danych genetycznych i sposobów ich analizy, w tym szczególnie metody walidacji krzyżowej oraz sieci neuronowych.

Wyjazd do Będlewa

26 listopada 2017 r.

W dniach 24-26 listopada wraz z członkami Koła Naukowego Matematyków UMK uczestniczyliśmy w konferencji Małe Horyzonty, która odbyła się w Ośrodku Badawczo-Konferencyjnym IM PAN w Będlewie. Podczas konferencji wysłuchaliśmy wielu ciekawych wykładów, w tym wykładu Prodziekana ds. Naukowych WMiI UMK, prof. dra hab. Krzysztofa Frączka, który opowiadał o podstawowych pojęciach teorii ergodycznej oraz własnościach ergodycznych bilardowych układów dynamicznych. Serdecznie dziękujemy organizatorom z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wykładowcom za produktywny weekend!

Zarząd KMS wybrany

21 listopada 2017 r.

Na pierwszym spotkaniu Walnego Zgromadzenia KMS został wybrany nowy Zarząd. W skład zarządu weszły:
1. Zuzanna Kwiatkowska jako Przewodnicząca KMS,
2. Martyna Schläpfer jako Wiceprzewodnicząca KMS,
3. Edyta Jaczyńska jako Sekretarz KMS.
Serdecznie gratulujemy!

Nowy opiekun KMS

20 listopada 2017 r.

Miło nam poinformować, że opiekunem Koła Matematyki Stosowanej został dr Krzysztof Rykaczewski. Dra Rykaczewskiego możecie kojarzyć jako prowadzącego takich przedmiotów jak Sieci Neuronowe czy Przetwarzanie Masywnych Zbiorów Danych, ponieważ zarówno zawodowo jak i prywatnie jest pasjonatą Data Science i Big Data. Gratulujemy i życzymy mu samych sukcesów na stanowisku Opiekuna KMS!