WARSZTATY Z BAZ DANYCH I SQL

Już 7 kwietnia na WMiI UMK odbędą się organizowane przez Koło Matematyki Stosowanej warsztaty z baz danych i SQL dedykowane uczniom szkół ponadgimnazjalnych, studentom oraz absolwentom uczelni wyższych, którzy nie mieli wcześniej styczności z tą tematyką. Warsztaty są darmowe, a organizatorzy zapewniają na miejscu obiad oraz przekąski (dlatego liczba miejsc jest ograniczona do 30 osób).

Zapisy odbywają się poprzez formularz: https://goo.gl/forms/DTCQUomORW0hrubb2 i trwają do wtorku 3 kwietnia do godziny 23.00.

Gdzie: Sala S2, Wydział Matematyki i Informatyki UMK, ul. Chopina 12/18 w Toruniu.
Kiedy: 7 kwietnia (sobota), w godzinach 9.00-17.00.
Co jest wymagane: własny komputer.

Warsztaty odbywać się będą w małych, 3-4 osobowych grupach, pod opieką doświadczonego mentora. Dokładny plan godzinowy znajduje się poniżej:

9.00 - 9.30 - rejestracja uczestników.

9.30 - 10.30 - prezentacja "Wprowadzenie do baz danych", Maciej Sikorski, Allegro.

W obecnych czasach mówi się, że informacja jest najcenniejszym towarem. Przechowywanie i analizowanie zgromadzonych informacji pozwala znaleźć w danych różne trendy i struktury i może znacząco wpłynąć na naszą pracę.
Podczas prezentacji porozmawiamy o tym, w jaki sposób możemy przechowywać ważne dla nas informacje i jak wybierać odpowiednie dla naszych potrzeb narzędzia. W dalszej części omówimy dostępne rozwiązania, zarówno te proste i jak bardziej złożone, które możemy wykorzystać.

10.30 - 13.00 - praca w grupach.

13.00 - 14.00 - obiad oraz prezentacja o KMS i WMiI UMK.

14.00 - 16.30 - praca w grupach.

16.30 - 17.00 - zakończenie.