Aktualności

PRELUDIUM 13 dla naszych!
15 listopada 2017

W konkursie PRELUDIUM 13 – na projekty badawcze realizowane przez osoby rozpoczynające karierę naukową nieposiadające stopnia naukowego doktora granty NCN zdobyli mgr Bartosz Bieganowski (1. pozycja na liście rankingowej) oraz mgr Daniel Strzelecki (2. pozycja na liście rankingowej). Gratulujemy!

Mgr Bartosz Bieganowski będzie kierownikiem projektu "Nieliniowe równania Schrödingera z nieliniowościami zmieniającymi znak" (przyznane środki: 72 108 zł), mgr Daniel Strzelecki - kierownikiem projektu "Rozwiązania okresowe symetrycznych układów hamiltonowskich" (przyznane środki: 71 210 zł).

Dodajmy, że w panelu ST1 w konkursie PRELUDIUM dofinansowanie uzyskało 6 projektów, z czego 2 z naszego Wydziału.

Źródło: https://ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2017-11-15-opus13-preludium13 (Konkurs Preludium, panel ST1).


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

szkolenia.umk.pl