Aktualności

Deszcz nagród na międzynarodowych zawodach matematycznych w Krakowie
19 listopada 2017

W dniu 15 listopada 2017 r. w Krakowie (AGH) podczas pierwszego Międzynarodowego Konkursu Studenckiego im. Mikołaja Kopernika z matematyki nagrody w rywalizacji indywidualnej zdobyli: Bartosz BieganowskiMikołaj Marciniak (nagroda I stopnia oraz złoty medal), Kamil Dunst i Daniel Strzelecki (nagroda II stopnia) oraz Aurelia Dymek (nagroda III stopnia). Drużyna w składzie: Bartosz Bieganowski, Aurelia Dymek, Daniel Strzelecki oraz Patrycja Tkaczuk zdobyła drużynową nagrodę I stopnia oraz brązowy medal; a drużyna, w której skład wchodzili: Kamil Dunst, Władysław Klinikowski, Mikołaj Marciniak oraz Karolina Wojtyniak - nagrodę II stopnia. Gratulujemy!

Uczestnicy konkursu startowali w trzech kategoriach: studenci studiów licencjackich (kategoria 1), studiów magisterskich (kategoria 2) i studiów doktoranckich (kategoria 3). Konkurs składał się z dwóch części: indywidualnej oraz drużynowej. Wydział Matematyki i Informatyki UMK był reprezentowany przez studentów: Kamila Dunsta, Władysława Klinikowskiego, Mikołaja Marciniaka, Patrycję Tkaczuk, Karolinę Wojtyniak oraz doktorantów: Bartosza Bieganowskiego, Aurelię Dymek oraz Daniela Strzeleckiego.

W trakcie zawodów indywidualnych uczestnicy mieli do rozwiązania pięć zadań w ciągu czterech godzin z następujących dziedzin: analiza matematyczna (z topologią i teorią mnogości), równania funkcyjne (w tym równania różniczkowe), algebra i kombinatoryka, geometria i algebra liniowa oraz rachunek prawdopodobieństwa. W trakcie zawodów drużynowych czteroosobowe drużyny miały do rozwiązania dziesięć zadań w czasie dwóch godzin.

W zawodach brało udział około 60 uczestników z Białorusi, Czech, Turkmenistanu oraz Polski. 

Dr Robert Skiba był członkiem międzynarodowego jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursu.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie: http://www.ncisc.agh.edu.pl


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

szkolenia.umk.pl