Aktualności

Atos Quantum Learning Machine
12 marca 2018
Firma Atos Poland GDC oraz Instytut Fizyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zapraszają na wideokonferencję z twórcami najpotężniejszego symulatora kwantowego na świecie.

 

Podczas spotkania Philippe Duluc* (Senior VP, CTO Atos Big Data & Security) oraz Bertrand Marchand** (R&D Engineer - Quantum Computing ) przedstawią historię powstania „Atos Quantum Learning Machine”. Uczestnicy będą mieli okazję zgłębić więdzę z zakresu kwantowych symulatorów komputerowych oraz algorytmów kwantowych. Twórcy symulatora odpowiedzą na wszystkie pytania uczestników, spotkanie będzie też okazją do merytorycznej dyskusji.   

Wideokonferencja odbędzie się 20 marca, w godz. 15:00-17:00, w sali audytoryjnej  Centrum Optyki Kwantowej przy Instytucie Fizyki UMK.

Wstęp na wideokonferencję jest bezpłatny.

Więcej informacji o symulatorze można znaleźć tutaj: https://atos.net/en/insights-and-innovation/atos-quantum

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

*Philippe DULUC - ukończył paryską Ecole Polytechnique. Karierę rozpoczął jako inżynier wojskowy pracując dla francuskiego Ministerstwa Obrony, a następnie w biurze Premiera Francji.  Po 20 latach służby, dołączył do sektora prywatnego, początkowo jako specjalista naukowy w grupie Orange, następnie jako manager BullCybersecurity Business Unit. Obecnie pracuje jako wiceprezydent i specjalista techniczny w Atos Big Data & Security. Jako były doradca European Network i Information European Agency jest zainteresowany dziedzinami nauki i techniki związanymi z rozwojem społeczeństwa informacyjnego: kryptografią, problemami bezpieczeństwa, rozwojem metod obliczeniowych, sztuczną inteligencją, big data, technologiami kwantowymi.
 
**Bertrand MARCHAND - ukończył Ecole Normale Supérieure w Lyonie i Polytechnique Fédérale w Lozannie w 2015 r. z tytułem inżyniera. W Bull-Atos pracuje nad klasyczną symulacją obliczeń kwantowych, zwłaszcza nad metodami umożliwiającymi kompresję informacji w pewnych szczególnych warunkach.

HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl