Aktualności

Sukces dydaktyczny
23 marca 2018

Dr Joanna Karłowska-Pik jest opiekunem aż trzech uczniowskich drużyn z IV LO w Toruniu, które zakwalifikowały się do drugiego etapu części krajowej w Europejskim Konkursie Statystycznym  (https://eos.stat.gov.pl/index.html) - w tym jednej, która znalazła się w finałowej piątce. Gratulujemy!

W skład drużyny, która doszła do finału wchodzą: Tamara Frączek, Paulina Orłowicz i Mikołaj Terzyk. Paulina i  Mikołaj w ramach indywidualnego toku nauczania uczęszczają na zajęcia na naszym wydziale.

W dniach 4-5 kwietnia w Jachrance odbędzie się  spotkanie, na którym spośród  5 finałowych drużyn zostaną wyłonione 3, które  będą reprezentować Polskę w części europejskiej konkursu.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl