Aktualności

Dr Krzysztof Rykaczewski i mgr Michał Meina ze Złotym Medalem Targów Wynalazczości INNOVA Valencia 2018
25 marca 2018

Wynalazek dr. Krzysztofa Rykaczewskiego oraz mgr. Michała Meiny pt. "Sposób ustalenia pozycji obiektu, w szczególności człowieka, i urządzenie do ustalania pozycji człowieka" zdobył Złoty Medal Targów Wynalazczości INNOVA Valencia 2018. Gratulujemy!

Opracowany system potrafi zlokalizować w czasie rzeczywistym dowolną osobę i docelowo został przygotowany z myślą o strażakach, którzy - uczestnicząc w akcjach ratowniczo-gaśniczych - potrzebują nowoczesnych lokalizatorów w celu poprawy bezpieczeństwa oraz polepszenia koordynacji działań przeciwpożarowych.

Wynalazek składa się z urządzenia oraz algorytmu. Układ, umieszczony w bucie, na bieżąco zbiera dane z sensorów inercyjnych (akcelerometru, żyroskopu i magnetometru). Autorski algorytm przetwarza dane w systemie wbudowanym oraz realizuje poprawki położenia w celu ustalenia wiernej pozycji osoby.

Dr Rykaczewski pracuje jako asystent w Zakładzie Baz Danych Wydziału Matematyki i Informatyki UMK, a mgr Michał Meina jest zatrudniony w Katedrze Informatyki Stosowanej Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK.

W tegorocznej edycji targi zgromadziły rozwiązania ponad 160 wystawców z całego świata. W ramach Konkursu Eureka międzynarodowe jury przyznało 20 medali oraz 5 nagród specjalnych w kilku kategoriach.

Więcej na temat wynalazku i autorów znajduje się na stronie: https://www.umk.pl/wiadomosci/?id=25255


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl