Aktualności

Zmarł doc. dr hab. Jerzy Kotas
19 kwietnia 2018

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu 18 kwietnia 2018 r. zmarł doc. dr hab. Jerzy Kotas.

Docent Jerzy Kotas urodził się dnia 5 kwietnia 1932 r. w Nowym Młynie (powiat Włocławek). Był uczniem prof. Stanisława Jaśkowskiego, autorem wielu prac naukowych z zakresu logiki matematycznej. Na UMK w Toruniu pracował od 1 września 1957 r. do przejścia na emeryturę tj. do 30 września 1997 r. Stopień naukowy doktora habilitowanego nauk matematycznych w zakresie logiki matematycznej uzyskał 22 marca 1972 r. na podstawie rozprawy habilitacyjnej pt. Systemy logiczne z implikacjami a teorie quasi-implikatywnych algebr. Przez wiele lat kierował Zakładem Logiki Matematycznej, a potem Zakładem Logiki i Geometrii.

Uroczystości pogrzebowe w poniedziałek 23 kwietnia 2018 r. rozpoczną się o 10:30 w kościele WNMP w Toruniu (ul. Marii Panny 2), w tym Msza o godz. 11:00. Po niej pogrzeb na Centralnym Cmentarzu Komunalnym.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl