Aktualności

Sukcesy pedagogiczne pracowników Wydziału
2 kwietnia 2019

Trzech podopiecznych dr Anny Kwiatkowskiej: Jakub Jakubowski, Bartosz Wawrzyniak i Grzegorz Zaleski z Liceum Akademickiego zakwalifikowało się - jako jedyni reprezentanci województwa kujawsko-pomorskiego - do zawodów centralnych XXVI Olimpiady Informatycznej. Z kolei podopieczni dr Joanny Karłowskiej-Pik - uczestnicy koła statystycznego - wygrali etap krajowy Europejskiego  Konkursu Statystycznego w obu kategoriach wiekowych. W grupie młodszej  (szkoły podstawowe i gimnazja) zwyciężył zespół MAKAO ze SP Towarzystwa Salezjańskiego w Toruniu, a w grupie starszej (licea i technika) zespół Kujawiak z Liceum Akademickiego w Toruniu. Obie drużyny otrzymały możliwość reprezentowania Polski w rywalizacji na etapie europejskim. Gratulujemy!


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy
Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. 
Edycja 2018 była trzecią z kolei. 
 
Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl