Aktualności

Prof. Adam Jakubowski prezydentem-elektem Towarzystwa Bernoullich
29 sierpnia 2019

Podczas zjazdu naukowego 62nd ISI World Statistics Congress, który w dniach 18-23 sierpnia 2019 r. odbył się w Kuala Lumpur w Malezji, prof. dr hab. Adam Jakubowski objął funkcję prezydenta-elekta (President-Elect) międzynarodowego Towarzystwa Bernoullich (Bernoulli Society for Mathematical Statistics and Probability). W 2021 r., podczas kolejnego kongresu, p. prof. Jakubowski ma zostać prezydentem tego towarzystwa. Gratulujemy!

Bernoulli Society for Mathematical Statistics and Probability powstało w 1975 r. Zajmuje się wspieraniem rozwoju i upowszechnianiem osiągnięć statystyki matematycznej i teorii prawdopodobieństwa. Sprawuje merytoryczny nadzór nad wysoko cenionymi czasopismami fachowymi (Stochastic Processes and their Applications, Bernoulli Journal) oraz koordynuje organizację kilku cyklicznych konferencji naukowych (np. 41st Conference on Stochastic Processes and their Applications, Chicago 2019, 32nd European Meeting of Ststisticians, Palermo 2019, 10th Bernoulli-IMS World Congress in Probability and Statistics, który odbędzie się w Seulu w 2020 r.). 

Więcej informacji nt. Bernoulli Society można znaleźć na stronie http://www.bernoulli-society.org/.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl

 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl