Aktualności

Najlepsi z najlepszych! 4.0
8 października 2019

Studenci naszego Wydziału zdobyli aż dwa granty MNiSW "Najlepsi z najlepszych! 4.0". Dofinansowanie w kwocie 55 650,00 PLN otrzymał projekt pn. Udział wybitnie uzdolnionych studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu w międzynarodowych konkursach matematycznych, zaś 15 225,00 PLN - projekt Rozwój wybitnych studentów informatyki WMiI UMK poprzez udział w międzynarodowych konkursach programistycznych. Gratulujemy!

Projekt Udział wybitnie uzdolnionych studentów Wydziału Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu w międzynarodowych konkursach matematycznych realizują Karolina Wojtyniak oraz Kamil Dunst, a Rozwój wybitnych studentów informatyki WMiI UMK poprzez udział w międzynarodowych konkursach programistycznych - Tomasz Czarkowski, Mateusz Kamiński, Patryk Kisielewski, Dawid Maliszewski, Marcin Wojdat oraz Paweł Zacharek.

Więcej na: https://www.gov.pl/web/nauka/wyniki-naboru-ofert-w-ramach-projektu-najlepsi-z-najlepszych-40-komunikat


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl

 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl