Aktualności

"Olimpijskie kółko matematyczne" - warsztaty dla nauczycieli
14 lutego 2020

Komitet Okręgowy Olimpiady Matematycznej w Toruniu zaprasza nauczycieli matematyki na warsztaty "Olimpijskie kółko matematyczne", które odbędą się 27 lutego 2020 roku w godzinach 16:00-19:00 na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu, ul. Chopina 12/18, sala S3.
Zajęcia poprowadzi dr Anna Gołębiewska, pracownik WMiI UMK oraz członek KO OM.

Tematyka:

  1. Zajęcia kółka matematycznego - krótkie omówienie tematyki prowadzenia kółka matematycznego przygotowującego do Olimpiady Matematycznej: tematy, inspiracje, literatura.
  2. Punkty na okręgu - omówienie przykładowych zajęć kółka olimpijskiego dotyczących zastosowania twierdzenia odwrotnego do twierdzenia o kątach wpisanych w okrąg.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie uczestnictwa mailem na adres akrause@mat.umk.pl - do 21 lutego 2020 roku.


HR EXCELLENCE IN RESEARCH

Zaczęli na WMiI Zaczęli na WMiI

Image Image Image

Konferencje na Wydziale

1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems

W dniach 3-7 czerwca 2019 r.  na naszym Wydziale odbywają się: 1st School on Reaction Systems oraz 2nd Workshop on Reaction Systems.

Systemy reakcyjne, od czasu ich wprowadzenia około 10 lat temu, przekształciły się w niezwykle interesujący i owocny obszar badań. Jakkolwiek oryginalną motywację stanowiło zrozumienie interakcji reakcji biochemicznych w żywej komórce, to jednak systemy reakcyjne okazały się popularnym i nowatorskim modelem obliczeń interaktywnych.

 

XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019

W dniach 25-27 czerwca 2019 roku na naszym Wydziale odbędzie się XVI Konferencja "Informatyka w Edukacji", IwE2019. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, wykładowców uczelni wyższych i instytucji zainteresowanych podnoszeniem jakości edukacji informatycznej.

Tematem przewodnim konferencji jest: Edukacja informatyczna a rozwój sztucznej inteligencji. Wszystkie informacje i możliwość rejestracji na konferencję są na stronie http://iwe.mat.umk.pl

 

Special Workshop on Nonlinear Analysis, Juliusz Schauder Medal Awarding Ceremony

W dniach 21-23 maja 2018 roku odbyły się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK Specjalne Warsztaty Nieliniowej Analizy. Podczas warsztatów odbyła się uroczystość wręczenia Medalu im. Juliusza Schaudera za rok 2017. Laureatem Medalu Schaudera w roku 2017 został profesor Edward Norman Dancer z Uniwersytetu w Sydney, Australia, w uznaniu dla jego osiągnięć w dziedzinie analizy nieliniowej, teorii równań różniczkowych i ich zastosowań. Medal Schaudera, za wybitne wyniki naukowe oraz wkład w analizę nieliniową i jej zastosowania, przyznawany co dwa lata, ustanowiło Centrum Badań Nieliniowych im. J. P. Schaudera w Toruniu. Edycja 2018 była trzecią z kolei.

Więcej o laureacie i warsztatach pod adresem: https://www.schaudermedal2018.mat.umk.pl

Studiuj u Nas Studiuj u Nas

Image Image Image Image Image Image Image

 

 

Strefa kandydata

Projekt MOST

Projekt PROM

szkolenia.umk.pl