Konferencje Konferencje

Powrót

37th International Conference on Applications and Theory of Petri Nets and Concurrency

W dniach 19-24 czerwca 2016 r. na Wydziale odbędzie się 37th International Conference on Applications and Theory of Petri Nets and Concurrency kolokowana z 16th International Conference on Application of Concurrency to System Design wraz z szeregiem naukowych imprez towarzyszących.

 

Organizowana corocznie od roku 1980 konferencja Petri Nets jest jedną z najbardziej renomowanych konferencji w szeroko rozumianej dziedzinie teorii współbieżności. Prezentowane prace przedstawiają oryginalne wyniki badań z dziedziny sieci Petriego - dotyczących zarówno teorii, jak i ich aplikacji - a także ogólnych zagadnień związanych systemami rozproszonymi. Zwyczajowo kolokowana z Petri Nets konferencja ACSD kładzie dużo większy nacisk na praktyczne zastosowania teorii współbieżności i w swoim założeniu stanowi platformę kontaktu informatyków teoretycznych z wykorzystującymi ich wyniki inżynierami. Wraz z dwiema głównymi konferencjami odbędzie się szereg imprez towarzyszących, takich jak warsztaty i szkolenia.

 

Organizacja konferencji  Petri Nets 2016 stanowi ogromne wyróżnienie - spośród 36 poprzednich edycji zaledwie jedna miała miejsce w Polsce. W ostatnich latach wydarzenie to odbywało się w takich miastach jak Bruksela, Tunis, Mediolan, Hamburg, Newcastle, Paryż, Braga i inne.

 

Więcej informacji na stronie http://acsd2016.mat.umk.pl/