Konferencje Konferencje

Powrót

Niemiecko-Polska Wspólna Konferencja z Prawdopodobieństwa i Statystyki Matematycznej

Niemiecko-Polska Wspólna Konferencja z Prawdopodobieństwa i Statystyki Matematycznej (German-Polish Joint Conference on Probability and Mathematical Statistics), która odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w dniach 6-9 czerwca 2013 roku jest pierwszym tego rodzaju wspólnym przedsięwzięciem środowisk probabilistycznych i statystycznych obu krajów.  

Inicjatorami  spotkania byli prof. Herold Dehling z Ruhr-Universität w Bochum oraz prof. Adam Jakubowski z UMK, naukowcy o podobnych zainteresowaniach i przyjaciele od ponad 25 lat. Poznali się osobiście, gdy A. Jakubowski, jako stypendysta fundacji Alexandra von Humboldta, przebywał w Getyndze w 1987 i 1988 roku.

Konferencja GPPS umożliwi wzajemną prezentację osiągnięć naukowych oraz możliwość zawiązania nowych międzynarodowych przyjaźni w urokliwej scenerii toruńskiego Starego Miasta. Jak na standardy konferencji o charakterze matematycznym, GPPS cieszy się wielkim zainteresowaniem. Wśród blisko 290 zarejestrowanych uczestników, jest ponad 100 Niemców, 130 Polaków oraz ponad 50 reprezentantów innych nacji. Przygotowane przez studentów WMiI prezentacje i wizualizacje danych (http://www.gpps.umk.pl/? q=node/98 )  dają  wgląd w statystyki związane z konferencją GPPS. Program konferencji, obejmujący ponad 200 wystąpień,  można znaleźć na stronie  www.gpps.umk.pl

Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego.