Zostań programistą urządzeń Apple

Te wyjątkowe studia podyplomowe są przygotowane specjalnie dla Ciebie.
Program studiów zaprojektowaliśmy tak, abyś mógł nauczyć się programowania od podstaw. Dzięki nim możesz zmienić swoje życie. 

Program studiów obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć, aby zostać programistą iOS. Aż 12 niezwykle ważnych kursów wprowadzi Cię w świat programowania i nauczy tworzyć aplikacje na urządzenia firmy Apple, z wykorzytaniem języka Swift, wprowadzi podstawy algorytmów i struktur danych oraz przedsatwi dobre praktyki programistyczne.

To łącznie 220 godzin zajęć.

Wydział Matematyki i Informatyki jest pionierem technologii mobilnych w Polsce. Zapewniamy dostęp do najnowszej technologii, a nasz program jest sprofilowany w jednym obszarze szerokiego spektrum technologii mobilnych. Masz pewność, że zdobywasz tylko aktualną i potrzebną wiedzę oraz wszechstronne umiejętności w zakresie programowania w języki Swift i platformy iOS.

Studia kończą się seminarium dyplomowym, w ramach którego uczestnicy będą projektować i implementować własną aplikację mobilną.

Studia podyplomowe na WMiI UMK są prowadznone przez praktyków, którzy zajmują się programowaniem zawodowo. Masz pewność, że zdobędziesz wiedzę, która pomoże Ci rozpocząć karierę programisty.

 

 

 

Image

Studia w całości poświęcone jednemu zagadnieniu! Zostaniesz ekspertem.

Zarobki

Jako programista iOS będziesz miał możliwość pracy nad projektami aplikacji mobilnych dla ekosystemu urządzeń Apple. 

75% programistów tych technologii zarabia w Polsce ponad 5300 zł brutto, a połowa zarabia ponad 7000 zł brutto miesięcznie, 25% zarabia ponad 9300 zł brutto miesięcznie.

 

 

Za granicą wyniki finansowe można uzyskać jeszcze lepsze (przelicznik: 450% polskich zarobków). Uczestnicy naszych studiów i szkoleń pracują w prestiżowych firmach na całym świecie.

 

Kariera

Rynek potrzebuje programistów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach. Jako jedyni zapewniamy studia precyzyjnie stargetowane w konkretne potrzeby rynku pracy. Skupienie uwagi na konkretnym obszarze technologii pozwoli Ci poznać ją wyjątkowo dobrze i spełnić lepiej oczekiwania pracodawcy.

Bycie programistą iOS gwarantuje Ci możliwość rozwoju, pracy w dynamicznych zespołach i udziału w ciekawych projektach. Jednocześnie poznasz bardzo nowoczesny język programowania, który zatacza coraz szersze kręgi zastosowań (nie tylko mobilnych).

Sprawdź oferty pracy iOS Develoeper z zarobkami powyżej 8000 zł na nofluffjobs.pl:

 

Image
Zapewniamy pełen dostęp do potrzebnych technologii (Otwarte Laboratorium Komputerowe)

Program studiów

1. Swift - wstęp do programowania 30h

Kurs wprowadza podstawy programowania w języku Swift 5 (lub innej aktualnie obowiązującej wersji) oraz podstawy obsługi środowiska Apple Xcode. 30 godzin zajęć oraz prace zdalne pozwolą Ci poznać podstawy programowania, nawet jeśli wcześniej nie miałeś z nim do czynienia.

2. Projektowanie interfejsów użytkownika: 16h

Wykład pozwoli poznać Ci tajniki projektowania funkcjonalnych interfejsów użytkownika dla aplikacji. Wykład prowadzony jest przez praktyka z Allegro.

3. Bezpieczeństwo systemów mobilnych: 8h

Wykład pozwoli Ci poznać ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem aplikacji mobilnych. Będziesz wiedzieć na co zwracać uwagę podzczas ich projektowania, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych użytkowników.

4. Zastosowania technologii mobilnych: 8h

Wykład pozwoli Ci poznać szerokie spektrum zastosowań Technologii Mobilnych w otaczającym świecie.

5. Wstęp do algorytmów i struktur danych: 12h

Wykład przedstawi Ci najważniejsze algorytmy oraz struktury danych, pozwalające rozwiązać standardowe problemy programistyczne.

6. Programowanie iOS: 30h

Na tym kursie poznasz zasady pracy z API systemu iOS, działającego na urządzeniach typu iPhone czy iPad.

Nauczysz się tworzyć:

 • interfejsy użytkownika z wykorzystaniem systemu Auto Layout;
 • aplikacje wykorzystujące frameworki iOS, takie jak MapKit, UIKit, CoreGraphics, CoreLocation, CoreML
 • aplikacje sieciowe;
 • aplikacje multimedialne;
 • aplikacje zintegrowane z systemem.

7. Backend i iCloud: 22h

Każda aplikacja mobilna musi gdzieś przechowywać dane. Współcześnie najlepszym rozwiązaniem są zasoby zdalne i chmurowe. Ten kurs pokaże Ci możliwości pracy z chmurą Apple iCloud. Nauczysz się projektować aplikacje pracujące w sieci. 

8. iOS Design Patterns: 30h

Te warsztaty nauczą Cię poprawnego wykorzystywania wzorców projektowcyh w tworzeniu aplikacji iOS. Będą to między innymi wzorce MVC, Singletony, Fasady, Dekoratory, Delegaty, Adaptery, Obserwatorzy, Obserwatorzy właściwości, Memento, Serializacja, Powiadomienia, Fabryki i fabryki abstrakcyjne czy Responder Chain.

9. Podstawy technologii wearables Apple: 8h

Te warsztaty nauczą Cię poprawnego programowania Apple Watch, włączając w to funkcje Zdrowotne i Fitness. 

10. Programowanie gier w iOS: 18h

Te warsztaty nauczą Cię tworzenia wyjątkowych gier opartych o frameworki SpriteKit i SceneKit oraz wykorzystjujące narzędzia kontroli, organizacji kodu oraz wspomagania symulacji zawarte we frameworku GameplayKit.

11. Testowanie i debugowanie: 18h

Te warsztaty nauczą Cię podstaw testowania i debugowania aplikacji, włączając w to

 • testowowanie interfejsów użytkownika;
 • testy jednostkowe;
 • korzystanie z narzędzi instruments.

12. Programowanie reaktywne w iOS: 8h

Te warsztaty nauczą Cię podstaw programowania reaktywnego w Swift.

13. Seminarium dyplomowe: 8h

W ramach seminarium dyplomowego pod kierunkiem opiekuna napiszesz aplikację zaliczeniową, którą będziesz mógł dołączyć do swojego portfolio. Napisanie i zaprezentowanie aplikacji jest warunkiem ukończenia studiów

 

Dlaczego Technologie Mobilne?

Biorąc pod uwagę dotychczasowe wzrosty rynku aplikacji mobilnych jest to jedna z najważniejszych umiejętności programisty. Absolwent Studiów Podyplomowych w zakresie Programowania Urządzeń Mobilnych zdobywa kwalifikacje związane z nowymi technologiami mobilnymi obejmujące wszystkie znaczące gałęzie współczesnego rynku urządzeń konsumenckich. Zdobyte umiejętności pozwolą na łatwe i efektywne przygotowywanie własnych aplikacji bądź skuteczne zarządzanie zespołem deweloperów aplikacji mobilnych.

Urządzenia mobilne, a szczególnie smartfony opanowały rynek konsumencki. Świat wkroczył w erę post-PC. Te studia pozwolą zdobyć lub uzupełnić niezbędne w tej erze kwalifikacje programisty aplikacji mobilnych.

Praktyka

Studia mają charakter praktyczny.

W ciągu 2 semestrów odbędziesz setki godzin warsztatów prowadzonych przez specjalistów i praktyków.

Poznasz dogłębnie konkretne zagadnienie.

Stworzone w trakcie zajęć projekty zasilą Twoje portfolio

 

Większość zajęć ma charakter praktyczny.

Zajęcia będą odbywać w blokach 4 - 8 godzinnych, skupiających na poszczególnych zjazdach uzupełniającą się tematykę warsztatów.

Adresaci

Studia adresowane są do osób, które ropoczynają swoją drogę w programowaniu. Jeśli chcesz zmienić swoje życie i zostać programistą, przyjdź do nas!

Uwaga! Średni wiek proczątkującego programisty w 2018 roku na świecie to 35 lat!

Adresaci studiów: absolwenci wszystkich kierunków, wszystkich uczelni, minimum licencjat.

 

Warunki kwalifikacji: o przyjęciu na studia decyduje kolejność składania dokumentów.

Termin składania dokumentów: do 30 września 2018 roku.
 

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia studiów: semestr zimowy roku akademickiego 2018/2019, lub gdy zbierze się grupa.
 
Czas trwania: 2 semestry.

Miejsce składania dokumentów: dziekanat Wydziału Matematyki i Informatyki UMK (87-100 Toruń, ul. Chopina 12/18, p. D221)

Całkowity koszt studiów: 4900 zł. 

Cena za semestr 1: 2600 PLN,
Cena za semestr 2: 2300 PLN

 
Liczba uczestników: 12-16

Image
Zajęcia prowadzone przez praktyków.

Trenerzy na studiach podyplomowych WMiI UMK

Damian Kurpiewski

Praktyk. Programista iOS, Javascript, Ruby i od pewnego czasu także Python. Współzałożyciel startupu InsBird oraz pracownik IPI PAN.

Marek Nowicki

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Jest ekspertem programowania w językach C, C++ oraz Java (certyfikat SCJP 6, 12.2009). Oprócz zagadnień dotyczących programowania równoległego w paradygmacie PGAS w języku Java, od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z nauczaniem na odległość oraz dydaktyką wspomaganą przez systemy automatycznego testowania rozwiązań programistycznych pod kątem ich poprawności.

Łukasz Bojarski

Współzałożyciel startupu InsBird. Zarządza zespołem i projektami mobilnymi w biznesie. Sam programuje aplikacje mobilne w Android.

Sylwester Wieczorkowski

Microsoft Certified Trainer and Specialist, Certified Blockchain Expert, od lat związany z firmą Leaware, odpowiedzialny za projektowanie i rozwój skalowalnych aplikacji biznesowych oraz integracje z wiodącymi technologiami firmy Microsoft, założyciel pierwszej w Polsce szkoły technologii blockchain BlockchainSchool.pl

 

Błażej Zyglarski

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Od lat związany z technologiami mobilnymi i webowymi. Kierownik Pracowni Technologii Mobilnych WMiI UMK. Progamista iOS. FullStack Dev. Apple Certified Trainer: App Development with Swift (2018). Założyciel Asuri Solutions.

Jerzy Białkowski

Doktor nauk matematycznych.  Od lat zajmuje się nauczaniem technologii IT, w szczególności skupia się na systemach IoT i MS Windows.

Michał Olszewski

Projektant User Experience z wieloletnim doświadczeniem. Od lat dba o doświadczenie użytkowników serwisów Grupy Allegro, zarówno tych mobilnych jak i desktopowych.

Anna Gogolińska

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Obecnie nauczycielka akademicki na WMII UMK. Programistka Javy z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej.

Grzegorz Marczak

Wieloletni praktyk technologii sieciowych i bezpieczeństwa sieci. Od lat zajmuje się nauczaniem technologii IT.

Michał Skórcz

Praktyk z Optize.pl. Programuje w czym tylko się da: Bash, Pascal, C/C++/C#, Java, JavaScript, PHP. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji - militariom.

Emil Sienkiewicz

Praktyk z Optize.pl, ekspert administracji serwerów Linuksowych. Jak na administratora przystało nie rozstaje się ze swoim laptopem i większość czasu spędza w terminalu.

Piotr Przymus 

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Zajmuje się sieciami komputerowymi, bezpieczeństwem i przetwarzaniem danych.

Marcin Piątkowski

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu programowania oraz algorytmiki. Opiekun i trener drużyn reprezentujących WMiI na zawodach programistycznych.

Marta Burzańska

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki, zawodowo związana z bazami danych.

Krzysztof Czarkowski

Wieloletni praktyk technologii webowych i nauczyciel akademicki.

Michał Szyszka

Praktyk z Leaware, programista iOS.

Ewelina Bendlin

Praktyk z Leaware, programista iOS.

Kontakt

Kierownik studiów podyplomowych

dr Błażej Zyglarski (zyglarski.pl)

e-mail: blazej.zyglarski@mat.umk.pl
pokój: E311

telefon: 669700136

Dziekanat studiów niestacjonarnych i podyplomowych, pomoc materialna, kursy

mgr Jagoda Meyer

e-mail:         jagmey@mat.umk.pl
telefon:         56 611-3403
pokój:         D221
           

Godziny otwarcia dziekanatu:
poniedziałek: nieczynne
wtorek: 11:00 - 14:00
środa: nieczynne
czwartek: 11:00 - 14:00
piątek: 11:00 - 15:00
           
sobota: 8:00 - 14:00  (w dniu zjazdu)

Zasady rekrutacji

 • Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na dedykowanej stronie UMK

 • Termin rozpoczęcia III edycji studiów: semestr zimowy 2018/2019.

 • Adresaci studiów podyplomowych:absolwenci kierunków dowolnych (minimum licencjat) bez znajmości podstaw programowania.

 • Warunki kwalifikacji: O przyjęciu na studia decyduje kolejność składania dokumentów.

 • Termin i miejsce składania dokumentów: do 30 września 2018 roku, Wydział Matematyki  i Informatyki UMK

 • Wymagane dokumenty: podanie/kwestionariusz osobowy, 1 zdjęcie, odpis dyplomu ukończenia studiów, kserokopia dowodu osobistego

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

IOS Xamarin Android WWW