Te wyjątkowe studia podyplomowe są przygotowane specjalnie dla Ciebie.
Program studiów zaprojektowaliśmy tak, abyś mógł nauczyć się programowania serwisów www od podstawDzięki nim możesz zmienić swoje życie. 

Program studiów obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć, aby zostać programistą i administratorem serwisów internetowychAż 9 niezwykle ważnych kursów wprowadzi Cię w świat programowania i nauczy tworzyć responnywne serwisy www, z wykorzytaniem języków PHP i Javascript a także techologii HTML i CSS, wprowadzi podstawy algorytmów i struktur danych oraz przedsatwi dobre praktyki programistyczne.

To łącznie 200 godzin zajęć.

Wydział Matematyki i Informatyki jest pionierem technologii mobilnych w Polsce. Zapewniamy dostęp do najnowszej technologii, a nasz program jest sprofilowany w jednym obszarze szerokiego spektrum technologii. Masz pewność, że zdobywasz tylko aktualną i potrzebną wiedzę oraz wszechstronne umiejętności w zakresie programowania.

Studia kończą się seminarium dyplomowym, w ramach którego uczestnicy będą projektować i implementować własną aplikację webową.

 
Image

Studia w całości poświęcone jednemu zagadnieniu! Zostaniesz ekspertem.

Zarobki

Jako programista serwisów www będziesz miał możliwość pracy nad projektami aplikacji webowych, które są w zasadzie niezbędne dla współczesnego biznesu.

75% programistów tych technologii zarabia w Polsce ponad 4500 zł brutto, a połowa zarabia ponad 5500 zł brutto miesięcznie.

 

 

Za granicą wyniki finansowe można uzyskać jeszcze lepsze. Uczestnicy naszych studiów i szkoleń pracują w prestiżowych firmach na całym świecie.

 

Kariera

Rynek potrzebuje programistów wyspecjalizowanych w konkretnych dziedzinach. Jako jedyni zapewniamy studia precyzyjnie stargetowane w konkretne potrzeby rynku pracy. Skupienie uwagi na konkretnym obszarze technologii pozwoli Ci poznać ją wyjątkowo dobrze i spełnić lepiej oczekiwania pracodawcy.

Bycie programistą WWW gwarantuje Ci możliwość rozwoju, pracy w dynamicznych zespołach i udziału w ciekawych projektach. Jednocześnie poznasz bardzo nowoczesne podstawy języków (HTML/CSS/JS), które powoli wykraczają poza sferę aplikacji webowych, wchodząc w świat aplikacji wieloplatformowych.

Sprawdź oferty pracy iOS Develoeper z zarobkami powyżej 6000 zł na nofluffjobs.pl:

Image
Zapewniamy pełen dostęp do potrzebnych technologii (Otwarte Laboratorium Komputerowe)

Program studiów

1. Technologie serwerowe www 18h

Kurs wprowadza podstawy instalacji i administracji serweramii www. 

2. Projektowanie interfejsów użytkownika: 20h

Wykład pozwoli poznać Ci tajniki projektowania funkcjonalnych interfejsów użytkownika dla aplikacji. Wykład prowadzony jest przez praktyka z Allegro.

3. Bezpieczeństwo serwerów www: 12h

Wykład pozwoli Ci poznać ważne zagadnienia związane z bezpieczeństwem serwerów www. Będziesz wiedzieć na co zwracać uwagę podzczas ich wdrażania, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych użytkowników.

4. Responsywne strony www z HTML5 i CSS: 30h

Warsztaty wprowadzają podstawy języka HTML oraz języka kaskadowych arkuszy stylów CSS, ze szczególnym uwzględnieniem projektowania responsywnego. 

5. Podstawy pozycjonowania serwisów WWW: 12h

Wykład przedstawi Ci najważniejsze aspekty pozycjonowania serwisów WWW oraz kwestie związane z marketingiem w sieci.

6. Podstawy baz danych: 20h

Na tym kursie poznasz zasady pracy z bazami danych oraz aspekty ich projektowania.

7. Podstawy języka PHP7: 22h

Dynamiczne serwisy www korzystają z narzędzi uruchamianych po stronie serwera, przygotowujących dynamicznie dane. Te warsztaty wprowadzą podstawy języka PHP7.

8.Programowanie Javascript, jQuery, UX: 30h

Te warsztaty nauczą Cię programować dynamiczny interfejs użytkownika.

9. Programowanie we frameworku Symfony: 8h

Na tych warsztatach wykorzytasz zdobytą wcześniej wiedzę z PHP i poznasz zasady programowania serwisów internetowch w oparciu o jeden z najpopularniejszych frameworków aplikacyjnych. 

10. Seminarium dyplomowe: 8h

W ramach seminarium dyplomowego pod kierunkiem opiekuna napiszesz aplikację zaliczeniową, którą będziesz mógł dołączyć do swojego portfolio. Napisanie i zaprezentowanie aplikacji jest warunkiem ukończenia studiów

 

Praktyka

Studia mają charakter praktyczny.

W ciągu 2 semestrów odbędziesz setki godzin warsztatów prowadzonych przez specjalistów i praktyków.

Poznasz dogłębnie konkretne zagadnienie.

Stworzone w trakcie zajęć projekty zasilą Twoje portfolio

 

Większość zajęć ma charakter praktyczny.

Zajęcia będą odbywać w blokach 4 - 8 godzinnych, skupiających na poszczególnych zjazdach uzupełniającą się tematykę warsztatów.

Adresaci

Studia adresowane są do osób, które ropoczynają swoją drogę w programowaniu. Jeśli chcesz zmienić swoje życie i zostać programistą, przyjdź do nas!

Uwaga! Średni wiek proczątkującego programisty w 2018 roku na świecie to 35 lat!

Adresaci studiów: absolwenci wszystkich kierunków, wszystkich uczelni, minimum licencjat.

 

Warunki kwalifikacji: o przyjęciu na studia decyduje kolejność składania dokumentów.

Termin składania dokumentów: do 30 września 2018 roku.
 

Rekrutacja

Termin rozpoczęcia studiów: semestr zimowy roku akademickiego 2018/2019, lub gdy zbierze się grupa.
 
Czas trwania: 2 semestry.

Miejsce składania dokumentów: dziekanat Wydziału Matematyki i Informatyki UMK (87-100 Toruń, ul. Chopina 12/18, p. D221)

Całkowity koszt studiów: 4900 zł. 

Cena za semestr 1: 2600 PLN,
Cena za semestr 2: 2300 PLN

 
Liczba uczestników: 12-16

Image
Zajęcia prowadzone przez praktyków.

Trenerzy na studiach podyplomowych WMiI UMK

Damian Kurpiewski

Praktyk. Programista iOS, Javascript, Ruby i od pewnego czasu także Python. Współzałożyciel startupu InsBird oraz pracownik IPI PAN.

Marek Nowicki

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Jest ekspertem programowania w językach C, C++ oraz Java (certyfikat SCJP 6, 12.2009). Oprócz zagadnień dotyczących programowania równoległego w paradygmacie PGAS w języku Java, od lat zajmuje się zagadnieniami związanymi z nauczaniem na odległość oraz dydaktyką wspomaganą przez systemy automatycznego testowania rozwiązań programistycznych pod kątem ich poprawności.

Łukasz Bojarski

Współzałożyciel startupu InsBird. Zarządza zespołem i projektami mobilnymi w biznesie. Sam programuje aplikacje mobilne w Android.

Sylwester Wieczorkowski

Microsoft Certified Trainer and Specialist, Certified Blockchain Expert, od lat związany z firmą Leaware, odpowiedzialny za projektowanie i rozwój skalowalnych aplikacji biznesowych oraz integracje z wiodącymi technologiami firmy Microsoft, założyciel pierwszej w Polsce szkoły technologii blockchain BlockchainSchool.pl

 

Błażej Zyglarski

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Od lat związany z technologiami mobilnymi i webowymi. Kierownik Pracowni Technologii Mobilnych WMiI UMK. Progamista iOS. FullStack Dev. Apple Certified Trainer: App Development with Swift (2018). Założyciel Asuri Solutions.

Jerzy Białkowski

Doktor nauk matematycznych.  Od lat zajmuje się nauczaniem technologii IT, w szczególności skupia się na systemach IoT i MS Windows.

Michał Olszewski

Projektant User Experience z wieloletnim doświadczeniem. Od lat dba o doświadczenie użytkowników serwisów Grupy Allegro, zarówno tych mobilnych jak i desktopowych.

Anna Gogolińska

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Obecnie nauczycielka akademicki na WMII UMK. Programistka Javy z wieloletnim doświadczeniem w pracy zawodowej.

Grzegorz Marczak

Wieloletni praktyk technologii sieciowych i bezpieczeństwa sieci. Od lat zajmuje się nauczaniem technologii IT.

Michał Skórcz

Praktyk z Optize.pl. Programuje w czym tylko się da: Bash, Pascal, C/C++/C#, Java, JavaScript, PHP. W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji - militariom.

Emil Sienkiewicz

Praktyk z Optize.pl, ekspert administracji serwerów Linuksowych. Jak na administratora przystało nie rozstaje się ze swoim laptopem i większość czasu spędza w terminalu.

Piotr Przymus 

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Zajmuje się sieciami komputerowymi, bezpieczeństwem i przetwarzaniem danych.

Marcin Piątkowski

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki. Posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu programowania oraz algorytmiki. Opiekun i trener drużyn reprezentujących WMiI na zawodach programistycznych.

Marta Burzańska

Doktor nauk matematycznych w zakresie informatyki, zawodowo związana z bazami danych.

Krzysztof Czarkowski

Wieloletni praktyk technologii webowych i nauczyciel akademicki.

Michał Szyszka

Praktyk z Leaware, programista iOS.

Ewelina Bendlin

Praktyk z Leaware, programista iOS.

Kontakt

Kierownik studiów podyplomowych

dr Błażej Zyglarski (zyglarski.pl)

e-mail: blazej.zyglarski@mat.umk.pl
pokój: E311

telefon: 669700136

Dziekanat studiów niestacjonarnych i podyplomowych, pomoc materialna, kursy

mgr Jagoda Meyer

e-mail:         jagmey@mat.umk.pl
telefon:         56 611-3403
pokój:         D221
           

Godziny otwarcia dziekanatu:
poniedziałek: nieczynne
wtorek: 11:00 - 14:00
środa: nieczynne
czwartek: 11:00 - 14:00
piątek: 11:00 - 15:00
           
sobota: 8:00 - 14:00  (w dniu zjazdu)

Zasady rekrutacji

  • Szczegółowe informacje o rekrutacji dostępne są na dedykowanej stronie UMK

  • Termin rozpoczęcia III edycji studiów: semestr zimowy 2018/2019.

  • Adresaci studiów podyplomowych:absolwenci kierunków dowolnych (minimum licencjat) bez znajmości podstaw programowania.

  • Warunki kwalifikacji: O przyjęciu na studia decyduje kolejność składania dokumentów.

  • Termin i miejsce składania dokumentów: do 30 września 2018 roku, Wydział Matematyki  i Informatyki UMK

  • Wymagane dokumenty: podanie/kwestionariusz osobowy, 1 zdjęcie, odpis dyplomu ukończenia studiów, kserokopia dowodu osobistego

IOS Xamarin Android WWW