Azure Dev Tools for Teaching

Logowanie do Education Hub

W ramach programu Microsoft dla instytucji akademickich Azure Dev Tools for Teaching (dawniej Microsoft Imagine) Wydział Matematyki i Informatyki zakupił licencję na oprogramowanie firmy Microsoft.

Polecamy lekturę: Azure Dev Tools for Teaching — Często zadawane pytania.

Co to jest Azure Dev Tools for Teaching?

Azure Dev Tools for Teaching to program dla uczelni wyższych prowadzących zajęcia dydaktyczne z szeroko rozumianej informatyki. Subskrypcja w programie daje studentom i pracownikom Wydziału Matematyki i Informatyki UMK dostęp do platformy Microsoft: serwerów oraz narzędzi programistycznych. Oprogramowanie dostarczone w Azure Dev Tools for Teaching może być instalowane na dowolnej liczbie komputerów jednostki. Jego użycie oznacza niekomercyjne wykorzystanie, wyłącznie w celu projektowania i prowadzenia zajęć oraz do badań naukowych. Nie wolno go używać do budowania infrastruktury na uczelni (np. nie wolno go używać w dziekanacie, jako serwera wydziałowego), do prowadzenia działalności ani do przedsięwzięć generujących komercyjne zyski. Wyjątek stanowi tworzenie gier i aplikacji dla Sklepu Windows. Studenci oraz pracownicy jednostki mogą pobierać je oraz instalować na swoich komputerach osobistych.

Jak pobrać oprogramowanie?

Licencja umożliwia korzystanie z zakupionego oprogramowania wszystkim pracownikom i studentom Wydziału Matematyki i Informatyki. Oprogramowanie można pobrać po zalogowaniu do usługi Education Hub i przejściu do sekcji oprogramowanie.

Jak korzystać z systemu Education Hub?

Aby zapisać się do systemu Education Hub niezbędne jest posiadanie ważnego konta w Systemie Komputerowym Wydziału. Na stronie https://my.visualstudio.com  należy stworzyć konto Microsoft z wykorzystaniem Wydziałowego konta w domenie mat.umk.pl. Posiadając aktywne konto Microsoft w domenie mat.umk.pl możliwa jest rejestracja do programu Azure Dev Tools for Teaching pod adresem https://aka.ms/devtoolsforteaching.

Jakie produkty obejmuje subskrypcja programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching?

Subskrypcje programu Microsoft Azure Dev Tools for Teaching obejmują następujące rodziny produktów:

• Microsoft Access
  • Advanced Threat Analytics (ATA)
  • Agents for Visual Studio
  • BizTalk Server