graphlogo

Wydział Matematyki i Informatyki

Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

NSI 2023/2024 - Programowanie I

[C1] Rycerze okrągłego stołu
Języki: c cpp
Limit czasu: 1.0 s
Limit pamięci: 32 MB
Limit rozmiaru rozwiązania: 300 kB

Król Artur planuje budowę Okrągłego Stołu w nowym pomieszczeniu. Tym razem chce pokoju, który jest dobrze oświetlony, planuje więc budowę pod szklanym dachem. W szczególności pragnie, aby promienie słońca oświetlały jego Okrągły Stół w ciągu dnia, szczególnie w południe, więc o godzinie 12 słów powinien być w całości objęty przez światło słoneczne. Lancelot chce, aby szklana część dachu była trójkątna (nikt nie wie dlaczego, może to ślubował). Tak więc, część pomieszczenia, która zostanie w południe w całości objęta promieniami słońca będzie miała kształt trójkąta.


Król Artur chce zbudować największy jak największy stół tak, aby wpisał się on w trójkątny obszar objęty światłem słonecznym. Jako że nie jest on zbyt dobry w geometrii, poprosił o pomoc Galahada (Lancelot jest bardzo dobry w geometrii, ale Król Artur nie poprosił Lancelota o pomoc, ponieważ bał się, że skończy się to kolejną dziwną propozycję).


Czy możesz pomóc Galahadowi (nie zna się on na komputerach) i napisać program, który wyznaczy promień największego możliwego Okrągłego Stołu, które mieści się w oświetlonym obszarze? Można założyć, że Okrągły Stół to idealne koło.


Wejście
Podana będzie dowolna liczbą pokoi. Każdy pokój jest reprezentowany przez trzy liczby rzeczywiste (a, b i c), które określają rozmiary trójkątnego, oświetlonego obszaru. Rozmiary trójkąta nie będą przekraczać 1000000 i można przyjąć, że max (a, b, c) <= (a + b + c) / 2.


Wyjście
Dla każdej konfiguracji szyberdachu, należy wydrukować następujący wiersz (pamiętając, że rzecz dzieje się w średniowiecznej Anglii):
Promien okraglego stolu wynosi: r

gdzie r jest promieniem największego możliwego Okrągłego Stołu, który mieści się w oświetlonym obszarze. Wynik powinien być zaokrąglony do 3 miejsc po przecinku.

Przykład

Wejście:
12.0 12.0 8.0


Wyjście:
Promien okraglego stolu wynosi: 2.828
Powrót
© 2009-2020 • ZawodyWeb Team
IKS - Inwestycja w Kierunki Strategiczne na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego